אוסטרליה מאשרת השתתפות באירוויזיון 2022 ותבחר את נציגה לתחרות הבאה במסגרת הקדם אירוויזיון 'Eurovision: Australia Decides'.

אוסטרליה מצטרפת לרשימת המדינות שהביעו עניין להשתתף באירוויזיון 2022 שיתקיים באיטליה. רשת הטלוויזיה האוסטרלית, SBS, תבחר את נציגיה לתחרות הבאה במסגרת הקדם אירוויזיון 'Eurovision: Australia Decides'. פרטים לגבי הקדם אירוויזיון האוסטרלי יפורסמו בעתיד הקרוב.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אוסטרליה הוזמנה על ידי איגוד השידור האירופי להשתתף באירוויזיון כמתמודדת כבר בשנת 2015, למרות שהיא אינה "חברה מלאה" באיגוד אלא "חברה שותפה". בשנת 2019 חתמה רשת הטלוויזיה האוסטרלית על הסכם עם איגוד השידור האירופי לפיו אוסטרליה תוכל להשתתף בתחרות האירוויזיון במשך 5 שנים, עד שנת 2023.

אוסטרליה היא המדינה ה- 13 שהביעה עיניין להשתתף באירוויזיון 2022 לאחר ישראל, איטליה, גרמניה, שוויץ, סן מרינו, צרפת, אסטוניה, פינלנד, הולנד, סרביה, אוקראינה ומלטה.
אוסטרליה באירוויזיון 2021

הזוכה האחרונה בתחרות הקדם אירוויזיון האוסטרלי שנערך לקראת אירוויזיון 2020 היא הזמרת מונטיין (Montaigne) עם השיר "Don't Break Me". בעקבות ביטול התחרות בשל התפרצות מגפת הקורונה הוחלט להמשיך את שיתוף הפעולה עם הזמרת גם לקראת אירוויזיון 2021, אך בשל מצב מגבלות המגפה לא זכתה הזמרת לבצע על הבמה ברוטרדם את השיר "Technicolour", ולכן השתתפותה הוקלטה מראש.

מונטיין קיבלה את המקום ה- 14 בחצי הגמר כשלמעשה מדובר במיקום הנמוך ביותר שאוסטרליה קיבלה בתחרות.

אירוויזיון 2022: השנה תהיה ההשתתפות השביעית של אוסטרליה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השני עם השיר "Sound Of Silence" בביצוע של הזמרת הגדולה Dami Im. בכל 5 שנות השתתפותה באירוויזיון הצליחה אוסטרליה להעפיל לגמר.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!