דאנקן לורנס, זוכה אירוויזיון 2019, החליט להחרים את הונגריה בעקבות חקיקת חוקים אנטי להט"בים. הוא קורא לחברי הקהילה לעזוב את המדינה המזרח אירופית.
זוכה אירוויזיון 2019 אשר נערך בישראל לפני כשנתיים, דאנקן לורנס (Duncan Laurence) ההולנדי,ה ודיע כי מעתה והלאה יחרים וימנע מהשתתפות בכל אירוע מוסיקלי הנערך בהונגריה. הזמר, אשר הביע את גביע האירוויזיון להולנד ואשר זכייתו איפשרה את קיום התחרות ב'אהוי רוטרדם', חשף לאחר אירוויזיון 2019 את נטיותיו המיניות והחלטות הפרלמנט ההונגרי לקיים חקיקה כנגד האוכלוסייה הלהטבי"ת היא שהביאה אותו להחלטה זו.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
דאנקן הדגיש כי הוא מסרב להופיע בהונגריה זאת לאור החקיקה החדשה אשר נחקקה ביום שני, ב- 14 ביוני השבוע, בפרלמנט ההונגרי האוסר על קטינים מתחת לגיל 18 להיחשף לתוכניות טלוויזיה, פרסומות, סרטים או כל סוג פעילות לרבות מצעדים אשר יש בהם הבעת אחווה או סולדיריות עם הקהילה הלהטב"ית. תכנים הנוגעים בנושא ישודרו רק לאחר השעה 22:00. כמו כן, נאסר על חומר לימודי בבתי הספר לכלול מידע הקשור לקהילת הלהט"ב. הדבר מצטרף לשורה ארוכה של חקיקה בה הלכה למעשה צומצמה והוקטנה פעילותה ואורח חייה של הקהילה לרבות איסור נישואים של בני אותו מין ואיסור אימוץ של זוגות מהמגדר הלהטב"י. בנוסף, כבר בשנה שעברה החל הפרלמנט בהונגריה לעסוק בחקיקה כנגד ניתוחים לשינוי מין.

דאנקן אמר בראיון לתחנת הרדיו הבלגית MNM כי הוא קורא לכל חברי הקהילה הלהט"בית בהונגריה לחבק אחד את השני, להיות רק עם אלו שמכבדים אותם ולעזוב את המדינה.
מדוע פרשה הונגריה מהאירוויזיון?

נדגיש כי הונגריה פרשה מתחרות האירוויזיון ב- 2020 לאחר 17 שנות השתתפות. אחת הסיבות העיקריות שהביאו לפרישתה של הונגריה היא התמיכה של איגוד השידור האירופי וההזדהות של תחרות האירוויזיון עם קהילת הלהט"ב. ראש המשלחת לשעבר של הונגריה באירוויזיון, לורינץ בובנו (Lőrinc Bubnó), הדגיש בראיון שנערך עימו בחודש נובמבר האחרון כי הוא מביע את דעתו האישית ולא את עמדתה הרשמית של רשת הטלוויזיה ההונגרית (MTVA), אך לדבריו, הסיבה העיקרית לפרישתה של הנגריה מהתחרות היא העלויות הגבוהות בהשתתפות כשנושא הלהט"ב מהווה משקל נוסף בהחלטה: "דרוש כסף רב כדי להשתתף באירוויזיון, במיוחד למדינה שאינה עשירה כמונו. אם משהו לא תורם לתדמית המדינה שלנו ויש צורך לבצע קיצוצים, אז ודאי יקצצו בדבר הזה לפני הכל". יחד עם זאת "הונגריה צריכה עוד זמן כדי לקבל את קהילת הלהט"ב", מוסיף בובנו.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!