אחרי רצף ארוך של כשלונות ברשת הטלוויזיה הספרדית מתכננים רפורמה שעשויה להשפיע גם על התפיסה של הספרדים כלפי האירוויזיון.

ספרד היא אחת המדינות הנכשלות ביותר בתחרות האירוויזיון: הפעם האחרונה שספרד דורגה בטופ 5 הייתה לפני 26 שנים. מקום בטופ 10 קיבלה המדינה לפני 7 שנים ומתוך 16 ההשתתפויות האחרונות של ספרד היא קיבלה לא פחות מ- 12 פעמים את אחד מחמשת המקומות האחרונים, מתוכם רצף של כשלונות מאז 2015 ועד 2021. אבל האם בקרוב יהיה שינוי תפיסה בספרד כלפי התחרות? "אנחנו ניקח את האירוויזיון מאוד ברצינות", מבטיח חוסה מנואל פרז טורנרו (José Manuel Pérez Tornero), הנשיא החדש של רשת הטלוויזיה הספרדית RTVE.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה הספרדית עוברת בימים אלה רפורמה וארגון מחדש כשאנשי מפתח מרכזיים ברשת הטלוויזיה יוחלפו בחדשים, בין היתר הוחלף נשיא רשת הטלוויזיה. ככל הנראה גם ראש מחלקת הבידור וראש המשלחת הספרדית לאירוויזיון יוחלפו גם כן וכתוצאה מכך עשויה להשתנות הגישה כלפי תחרות האירוויזיון ב- RTVE.

ספרד באירוויזיון 2021

הנציג הספרדי לאירוויזיון 2021, בלאס קנטו (Blas Cantó), הגיע בגמר הגדול למקום ה- 24 (מתוך 26) עם השיר "Voy a quedarme" כשזכה ב- 6 נקודות בלבד שהתקבלו מצוותי השיפוט של בולגריה ובריטניה.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 61 של ספרד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1968 ו- 1969. 
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!