בעקבות פרשת הסמים בה נחשד הסולן האיטלקי, הצהיר הערב איגוד השידור האירופי כי לאחר בדיקה מעמיקה נמצא כי הלהקה לא עשתה שימוש בסמים במהלך משדר האירוויזיון.
איגוד השידור האירופי שחרר הערב הצהרה המאשרת שחברי להקת מונסקין (Måneskin) לא השתמשו בסמים במהלך משדר אירוויזיון 2021. בנוסף, האיגוד ישמח להפיק יחד עם רשת הטלוויזיה האיטלקית את האירוויזיון בשנה הבאה באיטליה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ביומיים האחרונים סערה הרשת בעקבות תנועה חשודה של הזמר דמיאן דייוויד בה הוא רוכן לעבר השולחן – תנועה שהתפרשה בקרב הצופים כאילו הזמר משתמש בסמים מול המצלמות. מיד לאחר משדר הגמר נשאל הזמר במסיבת העיתונאים לגב הנושא והוא ענה: "אני לגמרי נגד סמים, מעולם לא עשיתי בהם שימוש ובוודאי שלא אתחיל בשידור חי מול כל אירופה כשמצלמה מכוונת אליי. אני מטומטם, אבל לא עד כדי כך…"

לאחר חקירה מעמיקה שחרר איגוד השידור האירופי (EBU) הערב הצהרה:
"בעקבות טענות על שימוש בסמים בגרין רום במהלך משדר גמר אירוויזיון 2021, איגוד השידור האירופי ערך סקירה מעמיקה של העובדות, על פי בקשת המשלחת האיטלקית, כולל בדיקת כל הצילומים הקיימים. בנוסף, ערך סולן הלהקה בדיקת סמים באופן התנדבותי. תוצאות הבדיקה, שהוגשו לאיגוד, יצאו שליליות.

מכך ניתן להסיק – לא נעשה שימוש בסמין בגרין רום ולכן יש לראות את הנושא כסגור.

אנו חוששים כי ספקולציות אשר הובילו לחדשות לא נכונות ('פייק ניוז') האפילו על רוחה של התחרות ועל תוצאות האירוע, והשפיעו בצורה לא הוגנת על הלהקה. אנו רוצים לברך שוב את להקת מונסקין ומאחלים להם הצלחה רבה. אנו מצפים לעבוד יחד עם רשת הטלוויזיה האיטלקית, RAI, בהפקת אירוויזיון מרהיב באיטליה בשנה הבאה.
נזכיר שהלהקה מונסקין (Måneskin) עשתה את הבלתי יאמן והביאה לאיטליה זכייה שלישית כשהפעם האחרונה בה זכתה איטליה בתחרות הייתה בשנת 1990 – לפני 31 שנים. Måneskin זכו עם השיר "Zitti E Buoni" ב- 524 נקודות בסך הכל. 318 נקודות ניתנו ללהקה על ידי קהל הצופים בבית ו- 206 נקודות ניתנו על ידי צוות השופטים. הטלוויזיה האיטלקית, RAI, היא זו שתארח את האירוויזיון הבא באחת מערי איטליה.
 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!