עדן אלנה פרצה בבכי במסיבת העיתונאים כשנשאלה על המצב הבטחוני בישראל. ישראל תופיע בגמר בחלק הראשון. קבלו את תוצאות ההגרלה של סדר השירים בגמר.
דקות ספורות לאחר חשיפת תוצאת חצי הגמר הראשון, נכנסו נציגי עשר המדינות בזה אחר זה לאולם מסיבות העיתונאים, שם הם ענו על שאלות והגרילו את מיקומם בסדר השירים בגמר הגדול שייערך בשבת.

בין המתמודדים עלתה כמובן גם נציגת ישראל – עדן אלנה שענתה על שאלות שונות. בין השאלות הזכירה כתבת תאגיד השידור הישראלי את הימים הקשים שעוברת מדינת הישראל בשל הלחימה בעזה ובין כל הבלאגן מביאה עדן הרבה כיף לבמה. כתבת התאגיד שאלה את עדן על המסר שהיא רוצה לשלוח למשפחתה וחבריה בבית. עדן פרצה בבכי ואמרה: "אני אוהבת אתכם, אני מודה לכם על התמיכה, אני אוהבת את המדינה שלי, אני אוהבת את כולם. אני נמצאת כאן עבור ישראל. תודה על כל האהבה שאני מקבלת".

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
שאלה נוספת שנשאלה הנציגה הישראלית היא האם היא חוששת יותר מהקהל או מהשופטים. עדן ענתה: "אני לא חושבת שאני חוששת מהם, חשבתי כל הזמן רק על זה שאני רוצה לעלות לגמר". עדן מספרת שבשלב הקראת התוצאות היא התחבאה מתחת לדגל והתפללה לאלוהים שהיא תצליח לעשות זאת. עוד סיפרה הזמרת שבזמן הצלילים הגבוהים היא הייתה מאוד לחוצה. היא הצליחה לבצע אותם היטב רק בזכות האנרגיה שהיא קיבלה מהרקדנים שליוו אותה על הבמה.

במהלך מסיבות העיתונאים כל מדינה הגרילה האם היא תהיה בחלק הראשון של הגמר (שיר מספר 1-13) או בחלק השני (שיר מספר 14-26) כשאת החלוקה המדוייקת בתוך כל חלק מבצעת הפקת התחרות כדי למנוע מצב של רצף שירים קצביים או רצף בלדות במטרה ליצור תחרות מגוונת מבחינת סגנונות השירים. עדן הגרילה את החלק הראשון ותופיע בין השירים 1 עד 13.
ההגרלה של יתר המדינות היא:

ישראל – חלק ראשון
רוסיה – חלק ראשון
מלטה – חלק ראשון
קפריסין – חלק ראשון
בלגיה – חלק ראשון
אוקראינה – חלק שני
נורווגיה – חצי שני
אזרבייג'אן – חלק שני
ליטא – חלק שני
שוודיה – חלק שני

נזכיר שהמדינות המשתתפות בגמר הגרילו בתחילת השבוע את מיקומם בגמר: ספרד בחלק הראשון, בריטניה בחלק הראשון, צרפת בחלק השני, גרמניה בחלק השני, איטליה בחלק השני והולנד תיהיה שיר מספר 23.
זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    פרסומת: חוגגים בקרוב אירוע? מחפשים צלם? צלם מגנטים – זה LaVie Photography!