שעות ספורות לפני משדר חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021 בדקנו מה טבלאות ההימורים מספרות על סיכויינו לעלות לגמר הגדול של התחרות.
אתמול (יום שני) נערכה חזרת השופטים של חצי הגמר הראשון, בה צפו השופטים מהמדינות המתחרות בחצי הגמר ודירגו אותם, כך שבשלב זה כבר נקבעו 50% מתוצאות התחרות וכעת הפקת התחרות מחכה למשדר הערב בו יצביע הקהל ויעניק את 50% מהקולות הנותרים. אך רובנו מאוד סקרנים לדעת מה התוצאות שצפויות להתקבל הערב ולכן, יש שיאמרו שטבלאות ההימורים עשויות לרמוז על התוצאות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

 
לפני כשבוע וחצי, לפני שהחלו החזרות, עשר העולות לגמר היו: מלטה, קפריסין, אוקראינה, ליטא, רוסיה, שוודיה, נורווגיה, קרואטיה, ישראל  ואזרבייג'אן. אך כעת, לאחר החזרות, כשהתמונה הולכת ומתבהרת בעקבות פרסום קטעי וידאו ברשת מתוך החזרות – מי צפוי לעלות לגמר?
מעיון בטבלה העדכנית, ניתן להבחין בתמורות מעניינות: הראשונה והחשובה עבורנו הישראלים – ישראל הדרדרה מהמקום התשיעי למקום השנים-עשר. כמו כן, רומניה הצליחה לבלום את ההדרדרות העקבית שלה בהימורים (בתחילת החזרות דורגה במקום השישי מבין מתחרות חצי הגמר). מעניין עד כמה ההופעה החוזרת של רומניה בחזרת השופטים תרמה לשיפור הקל ביחס ההימורים. אזרבייג'אן עלתה למקום השמיני עם סיכויי עלייה של 60%, אך מעבר לעלייה למקום השמיני – יחס העלייה שלה השתפר במידה ניכרת ונראה כי צברה פער קטן מטווח הסיכון לאי-עלייה לגמר.

יש לציין כי נורווגיה גם השתפרה מבחינת יחסי ההימורים ונראית, לפיהם לפחות, כעולה קרובה לודאית. אני יכול לשער כי חשיפת המשקפיים של TIX (חשפה את העוויתות הנובעות מתסמונת הטורט של הזמר) לקראת סוף ההופעה בחזרת השופטים תרמה לכך, בכך שהמחישה את מסר השיר. ומי כיכבה אתמול בחזרה? ובכן, בלגיה היא ללא ספק הסוס השחור של אתמול בערב. בהופעה מינימלית אך מצוינת ווקאלית, היא צמצמה פער ניכר שהיה לה מתחילת החזרות והחל מאתמול בערב היא כבר במקום ה- 11, צמודה מאד לרומניה העשירית ולישראל במקום השנים העשר.
עד כמה טבלאות ההימורים מדוייקות?

נלך אחרונה לשנת 2018 – בחצי הגמר הראשון, המועמדות לעלות לגמר על פי טבלאות ההימורים הן: ישראל, קפריסין, צ'כיה, אסטוניה, בולגריה, יוון, אוסטריה, ליטא, ארמניה ובלגיה. בפועל? יוון, ארמניה ובלגיה נשארו מחוץ לגמר הגדול! למרבה ההפתעה, אלבניה, שדורגה בטבלאות ההימורים במקום 17 הצליחה לעלות לגמר.

בחצי הגמר השני באותה שנה המועמדות לעלות לגמר על פי טבלאות ההימורים הן: נורווגיה, שוודיה, מולדובה, אוקראינה, אוסטרליה, פולין, הולנד, דנמרק, הונגריה ולטביה. בפועל? פולין ולטביה נשארו בחוץ! בחצי הגמר השני הצליחה סרביה לעלות לגמר למרות שבטבלאות ההימורים דורגה רק במקום ה- 16.

אם כך המסקנה המתבקשת היא שטבלאות ההימורים מדייקות בכ- 70%-80% ולכן נקווה שישראל תפתיע את כולם ותעלה לגמר הגדול שיתקיים ביום שבת!

ישראל תתמודד בחצי הגמר הראשון שיתקיים ב- 18 במאי מול 15 מדינות נוספות בתקווה להתברג בעשרת המקומות הראשונים כדי להעפיל לגמר. הגמר הגדול של אירוויזיון 2021 יתקיים ב- 22 במאי.

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    פרסומת: מחפשים צלם בר מצווה? רק LaVie Photography!