התקווה האמיתית של ישראל לאירוויזיון 2021 היא לפחות לעלות לגמר שייערך ביום שבת. ומה אז? כתבתו של מיכאל שמייצר – יועץ תקשורת ואוהד אירוויזיון מושבע מאז גיל 9.

צילום: Getty Images
היום בערב מתחיל באופן רשמי אירוויזיון 2021, וזאת לאחר הפסקה של שנה שנכפתה עליו בשל התפשטות מגפת הקורונה, ושנתיים מאז אות הסיום מהתחרות האפית והבלתי נשכחת בתל אביב ב- 2019, אשר הוכתרה למוצלחת ביותר בעשור הקודם (סקר גולשים שערך איגוד השידור האירופי). אזכיר כי אירוויזיון 2021 נחת ברוטרדם הולנד, לאחר זכייתו בתל אביב של הזמר הבי-סקסואל (חשוב לציין זאת מכיוון שהוא בחר לעשות את היציאה מהארון במהלך שבוע האירוויזיון – טריק יח"צ?) הצעיר דאנקן לורנס (Duncan Laurence), והשנה 39 מדינות ינסו לעשות את כל שביכולתן על מנת להביא את אירוויזיון 2022 לגבולן. בתקווה שבשנה הבאה הוא יערך ללא הגבלות קורונה (לנו זה נשמע כבר כל כך ישן קורונה), חשוב לזכור כי לרוב מדינות אירופה, קורונה היא עוד עניין של ממש והן עדיין לא מצליחות להתגבר עליה ולצאת מהמגפה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
עבור מדינת ישראל ונציגתה לתחרות השנה, עדן אלנה, הימים האחרונים וההשתתפות באירוויזיון 2021 הפכו להיות אירוע לא פשוט בכלל, כאשר בארץ החל מבצע צבאי רציני שהתפתח מאירוע יחסית נקודתי וקטן והפך להיות מבצע מסוקר בכל העולם, כולל כמובן גם את כל המדינות המשתתפות באירוויזיון. מצד אחד, כעת, אם עדן אלנה לא תעלה לגמר (תמיד קיים סיכוי כזה ובמיוחד לישראל שמגיע עם מחסור במדינות ״חברות״), יהיה תירוץ נוח להפיל את כישלון העלייה לגמר על המצב הביטחוני והפוליטי אליו נקלעה ישראל, מצד שני עדן לא באמת תדע את התוצאה האמיתית אליה יכלו להגיע היא והשיר שלה – "חופשייה" בתרגום לעברית, לולא היה מתרחש אותו מבצע צבאי.

לאורך כל שנות ההשתתפות של ישראל באירוויזיון, הזמרים הישראלים שמגיעים לאירוויזיון מעידים כי הם מרגישים את עול המדינה על כתפיהם, והשנה העול מועצם פי כמה, יוכיחו זאת הראיונות של אלנה, הן במתחם האירוויזיון עצמו (העיתונאית מאל ג'זירה), והן הראיונות לכל ערוצי הטלוויזיה שנמצאים כעת ברוטרדם. יש לציין כי עד כה אלנה התמודדה באופן מיטבי עם כלל המראיינים, הקריינים והשאלות שנשלחו לכיוונה, והצליחה ע"י צוות מקצועי ומיומן שמלווה אותה שם, להדוף את השאלות הפוליטיות בנימוס, להתמקד במוזיקה וביצירה, ולהראות את ישראל הצעירה, היפה והחייכנית.
צילום: Getty Images

התקווה כעת היא לפחות, אם לא נעלה לגמר, שנקבל הופעה מכובדת של עדן בחצי הגמר שמתרחש הערב בשעה 22.00, ללא התפרצויות של גורמים שונים לבמה, או גרוע מכך. חצי הגמר שלנו מכיל 16 שירים בלבד (הידעת? ברוב השנים בהם היו חצאי גמר היה מספר רב יותר של שירים), כך שיש סיכוי לא מבוטל שאולי בכל זאת נצליח להתפלח לגמר שייערך בשבת. אם זה יקרה, מבחינת חלק גדול מהישראלים וכמובן אוהדי התחרות, המיקום בגמר יהיה כבר עניין משני. כמובן שנאחל למקום מכובד כמה שיותר, אך בינינו, לכולנו ברור שמקום ראשון זה כבר לא יהיה השנה, וזה לא רק בגלל המצב הביטחוני.

אחרי שנסיים את חגיגת אירוויזיון 2021, טוב יעשו ב'כאן' אם יחלו להיערך לאירוויזיון 2022 כבר עכשיו, היכן שלא יהיה. כבר עכשיו אנו יודעים כי הזמר שייצג את ישראל יהיה זה שייבחר בתוכנית של רשת 13 'אקס פקטור' שחוזרת עם מרגול, אביב גפן, נטע ברזילי וסיימון קאוול יוצר הפורמט בפאנל השופטים. אך מעבר לזהות הזמר, חשוב יהיה להכין תכנית מסודרת ל'איך מחזירים את ישראל לפסגת האירוויזיון' וזאת אחרי שנתיים (בעצם שלוש יחד עם שנת הקורונה) שישראל דשדשה בטבלאות ההימורים הן עם השירים של קובי מרימי (מי?) והן עם שני השירים של עדן אלנה ("פקר ליבי" 2020 ו"סט מי פרי" 2021).
ישראל באירוויזיון 2021

"Set Me Free" (בעברית: "שחררו אותי") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמרת הישראלית עדן אלנה (Eden Alene) אשר תייצג את ישראל בחצי הגמר הראשון אירוויזיון 2021 שיתקיים ב- 18 במאי. השיר נכתב יל ידי צוות היוצרים נועם זלטין, עידו נצר, עמית מרדכי ורון כרמי.

בימים אלה מדורגת ישראל במקום 19 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2021.

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    פרסומת: חוגגים בקרוב אירוע? מחפשים צלם? צלם מגנטים – זה LaVie Photography!