בלעדי: יוצרי השיר הישראלי לא יוכלו להגיע לרוטרדם ולצפות בשירם מתמודד בתחרות. הסיבה לכך היא מגבלות הקורונה והקטנת מספר חברי המשלחות לרוטרדם.

יוצרי השיר הישראלי לאירוויזיון, נועם זלטין, עידו נצר, עמית מרדכי ורון כרמי, לא יגיעו לרוטרדם ולא יקחו חלק המשלחת הישראלית לאירוויזיון. הסיבה לכך היא הקטנת המשלחות לכ- 15 חברים בשל מגבלות הקורונה ושמירה על בריאותם של כל הזמרים, חברי המשלחות וצוותי ההפקה ברוטרדם.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
איגוד השידור האירופי אישר לנו שהתקבלה החלטה להקטין את מספר החברים במשלחות השנה אך אין מניעה לכלול את היוצרים כחלק מחברי המשלחת. הכמות המדוייקת של מספר החברים בכל משלחת נשארות חסויות, יתכן שבשל הסדרי ביטחון או משום שלכל מדינה הוקצא מספר שונה של חברים במשלחת.

עוד אנו יודעים לספר שחברי המשלחות לא מורשים להסתובב ברחבי העיר המארחת. חברי המשלחות ישהו במלון ולא יוכלו לפגוש בעמיתיהם ממשלחות אחרות, את הארוחות הם יקבלו ישירות לחדרים משום שנאסרה שהייה בחדרי האוכל ובלובי של המלון. עוד יתבקשו חברי המשלחת לערוך בדיקת קורונה מהירה מידי יום וכל זאת כדי למנוע התפרצות קורונה בקרב המעורבים בהפקת האירוויזיון שעשויה לסכן את קיום התחרות.
בשל מספר המקומות המוגבל, הוחלט בישראל לתעדף את חמשת הרקדנים, צוות הביוטי, המנהלת האמנותית, הבמאי, הכוריאוגרפית, המנהלת האישית של עדן, איש יחסי ציבור, ראשי המשלחת מטעם התאגיד וצוות האבטחה. יוצרי השיר, שהשקיעו ביצירה ובהקלטות זמן וכסף רב, נשארו מחוץ לרשימה.

סביר להניח שלא רק היוצרים הישראלים נתקלים בבעיה הזו, אך יחד עם זאת, אף אחד לא יכול להעלות על דעתו שיוצרים כמו פיליפ קירקורוב, דימיטריס קונטופולוס, בוריסלב מילאנוב וכדומה, יוצרים מוכרים בעולם האירוויזיון, ייעדרו מהתחרות. נדגיש שמספר של כ- 500 עיתונאים מורשים להגיע לרוטרדם, עיתונאים נוספים קיבלו אפשרות לסקר את האירוע אונליין, לקחת חלק במסיבות העיתונאים ולצפות בחזרות אונליין. היוצרים לא קיבלו אפילו את האפשרות הזו.

איגוד השידור האירופי יחד עם הפקת האירוויזיון מוכרחים למצוא פיתרון יצירתי ולאפשר ליוצרים לקחת חלק אפילו כקהל מן המניין בתחרות. יוצרים ממדינות החברות באיחוד האירופי מורשים להכנס להולנד אך יוצרים ממדינות שאינן חברות באיחוד צריכות לקבל אישור כניסה חריג אשר מוענק על ידי שר התרבות ההולנדי. יוצרי השיר הישראל הם היוצרים הראשונים שמאשרים כי ייאלצו להיעדר מהתחרות, למרות היותם מחוסנים מפני הנגיף.

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!