היוצר והמפיק המוסיקלי, ווטר הרדי, מספר על הליך הכתיבה של השיר "Tout l’univers" שעשוי להביא לשוויץ זכייה ראשונה לאחר 33 שנים.
ווטר הרדי (Wouter Hardy), אחד מכותבי השיר השוויצרי לאירוויזיון 2021 "Tout l’univers" מספר על הליך הכתיבה של השיר לאתר האירוויזיון ההולנדי Eurostory. היוצר והמפיק המוסיקלי, שהיה גם בין כותבי השיר ההולנדי אשר זכה באירוויזיון 2019 – "Arcade", מספר שקיבל פנייה מרשת הטלוויזיה השוויצרית לכתוב שיר עבור הזמר Gjon's Tears עבור האירוויזיון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
"הבאתי את נינה סמפרמנס (Nina Sampermans), יוצרת בלגית שעימה אני עובד הרבה, ויחד הגענו למחנה הכתיבה עבור השיר השוויצרי באירוויזיון. בהתחלה היו לי ספקות: אני אעשה שוב אירוויזיון? אבל מאוד אהבתי את השיר 'Répondez-moi' שאמור היה לייצג את שוויץ באירוויזיון 2020 ואת קולו של ג'ון, אז חשבתי לעצמי: ננסה, זה לא יכול להזיק!"

השיר “Tout l’univers” נכתב ביום הראשון של המחנה. ווטר הרדי מספר: "'Tout l’univers' נוצר בשלוש השעות הראשונות בשפה האנגלית. כמעט סיימנו לגמריי את השיר תוך זמן קצר מאוד. הוספתי כלי מיתר ואז נכנס ג'ון. ניגנתי את השיר והוא היה מאוד נרגש. הוא אמר 'מתי יצרתם את זה' ואני עניתי 'הבוקר'. ג'ון הופתע וענה 'לא יכול להיות'. הוא בחר לעבוד על השיר".

ווטר הרדי והצוות שלו כתבו במחנה הכתיבה שלושה שירים ל- Gjon's Tears. בשלב הראשון של הסינון, השיר התמודד בגרסה האנגלית והצרפתית וכך הוא נבחר להמשיך לשלב השני. בשלב השני ג'ון ביצע את השיר בהופעה חיה: "צוות שופטים צפה והאזין לשיר ואז קיבלתי טלפון מג'ון. הייתי באולפן וידעתי שהתוצאות צריכות להתקבל באותו יום. הוא היה נראה מאוד עצוב ב- FaceTime והוא אמר לי 'אני כל כך עצוב, אני מצטער', ואז הוא צרח 'קיבלנו את השיר!'".

לאחר שהשיר נבחר עברו מספר חודשים בהם השיר הוקלט מחדש והושלם לפני החשיפה בתחילת מרץ.
נציג שוויץ לאירוויזיון 2021, Gjon's Tears, סיפר בראיון באתר הצרפתי 20minutes.fr שהשיר אכן נכתב באנגלית ושמו היה "Ground Zero": "בתחילה, שם השיר סימל את מוקד הפיצוץ בניו יורק ב- 11 בספטמבר 2000, אך לאחר מכן השיר הפך ליותר מכך. רציתי לבטא את התחשובות שהאירוע הזה עוררו בי, אבל בצרפתית, כי אין שום שפה שמשתווה לערכי השפה שלנו. לכן כשתרגמנו את השיר, בחרנו לעסוק בהרס ושיקום".

עוד הוסיף הזמר שהנושא השני בו עוסק השיר בעובדה שכל אדם יכול להציל את עצמו מהמצבים המסובכים ביותר. שם השיר בצרפתית היה "Point d’impact" (בעברית: "נקודת השפעה") ולאחר מכן הוחלט לשנות את שם השיר למשהו אופטימי יותר.
שוויץ באירוויזיון 2021

"Tout l‘Univers" (בעברית: "כל היקום") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר ג'ון מוהרמאיי (Gjon Muharremaj), שמכונה Gjon's Tears , אשר ייצג את שוויץ בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2021 שיתקיים ב- 20 במאי. את השיר כתב הזמר יחד עם ווטר הרדי (Wouter Hardy), נינה סמפרמנס (Nina Sampermans) וגזבייה מישל (Xavier Michel). השיר מבוצע בשפה הצרפתית.
מאחורי השיר עומדים יוצרים ידועים לעולם האירוויזיון:

  • ווטר הרדי (Wouter Hardy) – שותף בכתיבת השיר הזוכה באירוויזיון 2019 – "Arcade" בביצוע של הזמר ההולנדי דאנקן לורנס (Duncan Laurence).
  • נינה סמפרמנס (Nina Sampermans) – בין יוצרות השיר "Would You?" שביצע אייריס (Iris) אשר ייצגה את בלגיה באירוויזיון 2012.
  • גזבייה מישל (Xavier Michel) – כתב את שירו של ג'ון לאירוויזיון 2020 – "Répondez-moi!"

זו תהיה ההשתתפות ה- 61 של שוויץ באירוויזיון. שוויץ היא בין מייסדות התחרות ואף זכתה בתחרות הראשונה בשנת 1956. מאז זכתה רק פעם אחת נוספת בשנת 1988 עם הזמרת סלין דיון.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    פרסומת: מחפשים צלם בר מצווה? LaVie Photography!