"זה קשקוש חסר משמעות", אמרה דוברת הסנאט הרוסי על השיר "Russian Woman" שיתמודד באירוויזיון 2021. ביקורת רבה נשמעה על השיר: "חותר תחת ערכי היסוד של המשפחה המסורתית".

במהלך כינוס הסנאט הרוסי ביום רביעי האחרון, דוברת הבית העליון הרוסי, ולנטינה מטביינקו (Valentina Matviyenko), ביקרה את המילים של השיר הרוסי שנבחר עבור תחרות האירוויזיון. לדבריה, "השיר הזה הוא סוג של קשקוש, סוג של חסר-משמעות". היא אף דרשה הסבר לאופן הבחירה בשיר.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כזכור, רוסיה בתחילת החודש בחרה בזמרת מניז'ה (Manizha), במוצאה מטג'יקסטאן, לייצג אותה באירוויזיון, לאחר שזכתה בקדם שכלל שלושה משתתפים בלבד. השיר שנבחר נקרא "Russian Woman" (בעברית:  "אישה רוסייה"). השיר דן בהתנגדות לסטריאוטיפים סקסיסטיים ובהעצמה נשית. בין מילות השיר, ניתן למצוא ביטויי העצמה נשית כמו "אנו לא עדר", וכן ביטוי לאמירות סקיסטיות נפוצות נגד נשים כמו השורה "היי יפהפיה, את חמודה בסך הכל, אך צריכה להפחית במשקל /  היי יפהפיה, לבשי משהו ארוך יותר, משהו קצר יותר"

עוד באותה אסיפה, הסנאטורית ילנה אפנסייבה (Elena Afanadsyeva) ביקרה את השיר בתקיפות, כינתה אותו "תוקפני" והוסיפה עליו: "אסופת משפטים מבחורה ילדותית בת 30 אשר יש לה בעיות אישיות בלתי-פתורות… מה יש לנשים רוסיות לעשות איתו?". כמו כן, מטביינקו הנחתה את אפנסייבה לברר מול Channel One, רשת הטלוויזיה הרוסית הממונה על ייצוג רוסיה בתחרות והמארגנת של קדם האירויזיון הרוסי, להבהרה כיצד נוהל תהליך ההצבעה בקדם .
לאחר בחירת השיר, מניז'ה סיפרה כי השיר נכתב ביום האישה הבינלאומי בשנה שעברה. לדבריה מניז'ה, "השיר נכתב על השינוי בתפיסה העצמית של האישה שחל במאות האחרונות ברוסיה".

יש לציין שהבחירה במניז'ה כנציגת רוסיה לתחרות עוררה גל של תגובות גזעניות על רקע מוצאה הטג'יקי. קבוצות מסורתיות ברוסיה אף קראו להחרמת הקליפ וכן של השתתפות מניז'ה באירוויזיון, בתואנה כי המילים רומזות ל"שנאת גברים, אשר חותרת תחת ערכי היסוד של המשפחה המסורתית". 
רוסיה באירוויזיון 2021

"Russian Woman" (בעברית: "אישה רוסייה") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הרכב הזמרת מניז'ה (Manizha) אשר תייצג את רוסיה בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021 שיתקיים ב- 18 במאי, שם תתמודד מול נציגת ישראל – עדן אלנה. השיר נכתב על הידי זמרת יחד עם היוצרים הישראליים אורי קפלן ואורי אבני. השיר מבוצע בשפה הרוסית והאנגלית.

רוסיה מדורגת בימים אלה במקום ה- 14 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2021.

זו תהיה ההשתתפות ה- 23 של רוסיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2008 עם השיר "Believe" בביצוע של דימה בילאן (Dima Bilan).הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!