האזינו: גרסת האירוויזיון של השיר הישראלי לאירוויזיון, "Set Me Free" בביצוע של עדן אלנה, נחשפה בליווי קליפ מדהים.

עדן אלנה. צילום: שי פרנקו

הקליפ החדש לשיר "Set Me Free" בביצוע של עדן אלנה נחשף יחד עם גרסת האירוויזיון שכוללת שינויים רבים. הגרסה החדשה הוקלטה על רקע דירוגה הנמוך של ישראל בטבלאות ההימורים. לפני כשבוע דורגה ישראל רק במקום ה- 26 מתוך 40 מדינות. יחד עם זאת, יוצרי השיר הצהירו מיד לאחר בחירת השיר כי ירצו לערוך בו שינויים כדי להתאימו לבימת התחרות הבינלאומית.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
על הגרסה החדשה עבדו יוצרי השיר מהרגע בו זכו בתכנית "השיר שלנו לאירוויזיון 2021". יוצרי השיר (נועם זלטין, עידו נצר, עמית מרדכי ורון כרמי) החלו לעבוד על הגרסה עוד לפני שתאגיד השידור אישר שינויים בשיר מתוך תקווה שלבסוף כל הגורמים המעורבים יבינו שגרסה חדשה עשויה להביא לתוצאה טובה יותר בתחרות.

לאחר שבתחילת החודש אישר תאגיד השידור הישראלי את הגרסה החדשה, הוגשה הגרסה לאיגוד השידור האירופי שהתבקש לאשר את השינויים גם כן. רק לאחר קבלת כל האישורים החלו צילומי הקליפ והתאגיד הודיע באופן רשמי על יציאתה של גרסה חדשה.
מהם השינויים בשיר?

יוצרי השיר עשו לטעמנו עבודה מעולה כששמרו על סגנונו של השיר ושדרגו אותו בשינויים הנכונים שהופכים את השיר לרלוונטי בהתאם לשוק המוסיקה הבינלאומי. השינוי הראשון הוא הפזמון הקליט שהפך לקצת יותר סקסי ואליו התווספו המילים "I'ma I'ma Ah…". בהמשך נכנס גרוב מעולה שמכניס חיים לבתים והפזמון של השיר.

השינוי המהותי מגיע במעבר האחרון (C Part), שהיה מיושן מאוד ולא רלוונטי, והפך למעבר עדכני שבונה את השיא אשר מגיע בפזמון האחרון. היוצרים החליטו לוותר על המודולציה בשיא וזו החלטה מעולה! בשירי רדיו בימינו לא תמצאו מודולציות וגם השירים המתמודדים באירוויזיון ויתרו על כך לפני כעשור. במקום זאת ניתן לשמוע את עדן עולה לגבהים שעשויים להשאיר את הקהל האירופי, ואולי גם את השופטים, פעורי פה. עדן עולה לצלילים גבוהים בפלצט, א-לה אריאנה גרנדה או מאריה קארי, וכולנו תקווה שתצליח לעשות זאת גם בביצוע החי על בימת האירוויזיון. במידה ועדן תצליח לבצע את הצלילים האלה בתחרות, היא למעשה תגיע לתווים הגבוהים ביותר שישמעו על בימת התחרות באותו ערב.
לסיכום, גרסת האירוויזיון של השיר "Set Me Free" קיבלה שדרוג משמעותי והקרדיט שמור אך ורק ליוצרים המוכשרים והזמרת! עוד לפני שהשיר נבחר להתמודד באירוויזיון אנו כתבנו שהשיר צריך לעבור שינויים ובעיקרם ב- C Part (המעבר האחרון) שצריך להיות חזק יותר ובעיבוד שיאפשר לעדן באמת להתפוצץ בפזמון האחרון. למזלנו יוצרי השיר היו קשובים וביצעו בדיוק את השינויים הנדרשים תוך כדי ששמרו על שילוב של גרוב טוב, מוטיבים ים-תיכוניים, פזמון קליט והרבה אנגלית עם קצת עברית.

למרות שישראל משובצת בחצי הגמר הראשון, שנחשב לקשה יותר מבין השניים, ישראל צריכה לעלות לגמר על סמך הגרסה החדשה. כעת, הכל תלוי בניהול האמנותי, הבימוי המיוחד, והביצוע של עדן והרקדנים על הבמה ברוטרדם.
עדן אלנה – מי זו?

עדן אלנה. צילום: ערן לוי

בת 20, נולדה ב- 7 במאי 2000 בקטמון שבירושלים. היא זכתה בעונה השלישית של "אקס פקטור" בישראל ובעונה השביעית של "הכוכב הבא לאירוויזיון" שבה נבחרה לייצג את ישראל בתחרות אירוויזיון 2020. התחרות בוטלה בשל התפשטות נגיף הקורונה בעולם אך תאגיד השידור הישראלי בחר להמשיך את שיתוף הפעולה עם הזמרת הצעירה גם לקראת אירוויזיון 2021.

עדן אלנה תתמודד בחצי הגמר הראשון, שנחשב לקשה יותר מבין שני חצאי הגמר, ותנסה להעפיל לאחד מעשרת המקומות הראשונים במטרה להתמודד בגמר הגדול של תחרות האירוויזיון שיתקיים ב- 22 במאי.

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!