בהולנד עדיין מקווים לקיים את אירוויזיון 2021 בנוכחות קהל מצומצם באולם אשר ישמור על מרחק של 1.5 מטרים, למרות גל נוסף של מצב התחלואה בהולנד.
בכל שנה מגיעים אלפיי אוהדי אירוויזיון לאירועים הרבים שקשורים בתחרות הזמר של האירוויזיון, אבל בעקבות מגפת הקורונה הגוף המארגן את התחרות ברוטרדם השנה נאלץ לקיימה תחת פרוטוקול מתאים כדי לשמור על בריאותם של הנוכחים. הדובר של התחרות עדכן שמארגניי התחרות מבצעים את התיאומים בשיתוף פעולה יחד עם עיריית רוטרדם ועם "Fieldlab Events " (תוכנית שכל מטרתה לפתח אסטרטגיות של פתיחה מחדש באופן בטוח של תחום הבידור והתרבות ההולנדי).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בראיון ל- RTL Nieuws אמר דובר ההפקה ההולנדית: "תחרות האירוויזיון מהווה הזדמנות פז עבור תעשיית האירועים להרוויח תובנה רחבה יותר כיצד לארגן אירועים בבטחה בחודשים הקרובים. זה גם עולה בקנה מידה אחד עם תכנית האירועים הלאומית, שבה תחרות הזמר של האירוויזיון מהווה שלב ביניים במסלול זה". השאיפה לקיים את התחרות עם קהל באולם מגיעה על רקע תחילתו של גל תחלואה נוסף שהחל לפני כשבועיים. בימים אלה מתגלים כ- 6,500 מקרי הדבקות בנגיף הקורונה מידי יום.
שינויים באירוויזיון 2021

הפקת התחרות כבר הודיע שתחרות הזמר של האירוויזיון השנה תערך במתכונת שונה בהשוואה לשנים קודמות. תרחיש A (תרחיש שבו התחרות תתקיים כמו בשנים הקודמות, עם קהל באולם, הופעות בשידור חיי מהאולם ויתר האירועים שסובבים את התחרות) ירד מהפרק. איגוד השידור האירופאי יחד עם השדרניות המארחות של התחרות, AVROTROS/NOS/NPO, שואפים לתרחיש B בו כל משתתפי התחרות יגיעו לרוטרדם וקהל מצומצם יהיה נוכח באולם. בנוסף מפקח האירוויזיון הבכיר, מרטין אסטרדהל (Martin Österdahl), טען שנקבע פרוטוקול בריאות ובטיחות על מנת להבטיח בדיקות קבועות ובידוד האורחים שיבקרו ברוטרדם.

אסטרדהל גם חשף שבמידה ולא יהיה קהל בתחרות, שיפורי שמע יוספו באולם כמו רעש של קהל. הדבר מזכיר את הרעש של הקהל שהתווסף במשחקי כדורגל בעידן הקורונה. על מנת להפחית בגודל המשלחות, יתאפשרו קולות ליווי מוקלטים מראש להופעות החיות.
שינויים יערכו גם במרכז העיתונאים, שבדרך כלל נמצא במבנה סמוך לאולם והשנה הוא יהיה ברובו במתכונת דיגיטלית. למרות שמרכז העיתונאים צפוי להתקיים השנה, רק 500 עיתונאים יותרו להיכנס לשם פיזית. היתר ייצפו בחזרות ובמסיבות העיתונאים באופן דיגיטלי. שינויים יהיו בהתאם גם בגרין רום, שבו המשלחות ממתינות לתוצאות המופע.

קיימים גם תכנונים ליורו-וילאג' היברידי. היורו-וילאג' שלפי המסורת הינו מתחם שבו יש במה, דוכנים ואירועים שקשורים לאירווזיון, יתקיים במתכונת שונה. השינויים יכללו קהל בריחוק חברתי, דוכנים קטנים יותר, במה יותר קטנה והופעות מקוונות, אלא אם יאסר גם לשם כניסה פיזית של קהל.

חצאי הגמר של אירוויזיון 2021 יתקיימו ב- 18 וב- 20 במאי באולם "אהוי" שברוטרדם. הגמר הגדול, בהשתתפותם של 26 מדינות, יתקיים ב- 22 במאי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!