הימורים – אירוויזיון 2021: 39 מתוך 40 מדינות כבר חשפו את שיריהן לתחרות. שוויץ בפסגה ואילו מלטה מאיימת להדיחה מראש הטבלה. לישראל שיפור קל וכעת מדורגת במקום 26.
39 שירים מתוך אירוויזיון 2021 כבר נחשפו, כאשר רק בלרוס, ששירה נפסל, צפויה לפרסם בקרוב את השיר החדש שתבצע בתחרות. השיר השוויצרי, "Tout l'univers" בביצוע של הזמר Gjon's Tears, ממשיך להוביל בראש טבלאות ההימורים כאשר השיר של מלטה, "Je Me Casse" בביצוע של דסטיני, טיפס עד למקום השני לאחר חשיפתו לפני ארבעה ימים, ואף צפוי לכבוש את ראש הטבלה בשעות או בימים הקרובים. בעקבות זאת, השיר הבולגרי, "Growing Up Is Getting Old" בביצוע של ויקטוריה, יורד על המקום השלישי.

אכזבה גדולה נרשמה מהשיר האיסלנדי. בעקבות ההצלחה ההעצומה של הזמר האיסלנדי דאדי פרייר בשנה שעברה הייתה ציפייה רבה מהשיר שיגיש הזמר לתחרות גם השנה, בעקבות זאת איסלנד אף דורגה במקום הראשון בטבלאות ההימורים לפני חשיפת השיר, אך לאחר פרסום השיר התרסקה איסלנד אל המקום השמיני.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מדינות נוספות שחשפו את שיריהן השבוע הן שוודיה שנשארה יציבה מקום השישי, גאורגיה שירדה ממקום 26 למקום 28 ואזרבייג'אן שירדה מהמקום ה- 12 למקום ה- 16.

מדינות שרשמו בשבוע האחרון שינויים חדים הן אוסטריה – ששירה "Amen" בביצוע של וינסנט בואנו עלה ממקום 31 למקום 23,  הולנד יורדת ממקום 24 למקום 29 ומקדוניה הצפונית יורדת ממקום 27 ל- 34 על רקע חשש מפרישתה של המדינה מהתחרות. כאמור, בלרוס היא המדינה היחידה שתחשוף את שירה בעתיד הקרוב.
מה קורה עם ישראל?

ישראל מטפסת מעט למקום 26 בדירוג הכללי. העלייה בדירוגה של מדינתנו מגיעה על רקע דיווחים על כך שבקרוב תשוחרר הגרסה החדשה לשיר "Set Me Free" שתבצע עדן אלנה בתחרות. כדי שישראל תצלח את שלב חצי הגמר ותעלה לגמר הגדול עליה להתברג באחד מעשרת המקומות הראשונים, אך בשלב זה ישראל  מדורגת במקום ה- 13 מתוך 17 המדינות אשר מתמודדות בחצי הגמר הראשון. גם כאן נרשמת עליה שכן ישראל דורגה בשבועות האחרונים במקום ה- 15 בחצי הגמר הראשון.
באדיבות: Eurovisionworld.com
ישראל תתמודד בחצי הגמר הראשון שיתקיים ב- 18 במאי מול 16 מדינות נוספות בתקווה להתברג בעשרת המקומות הראשונים כדי להעפיל לגמר. הגמר הגדול של אירוויזיון 2021 יתקיים ב- 22 במאי.

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!