נשיא בלרוס, אלכסנדר לוקשנקו, התייחס למשבר סביב השיר של בלרוס לאירוויזיון 2021 וחשף שהמדינה תבחר בשיר חדש לתחרות.

אלכסנדר לוקשנקו, מבין הנשיאים המושמצים ביותר כרגע באירופה ובעולם כולו, יצא בהצהרה ראשונה בדבר השיר של בלרוס לאירוויזיון לאחר שאיגוד השידור האירופי פסל את השיר בשל התוכן הפוליטי הנרמז ממילותיו. הנשיא אמר בליגלוג: "הם (תומכי האופוזיציה) לוחצים עלינו מכל כיוון. אפילו בעזרת האירוויזיון. מה הם נמצאים גם שם? הם הוסיפו לעצמם עוד רשות. כמו שהם אומרים, יח"צ טוב. בכל אופן, נכין שיר חדש ללא ספק", הוא אמר.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה של בלרוס, שנמצאת בקשר רציף עם איגוד השידור האירופי, מתכננת להשאיר את הלהקה הנבחרת Galasy ZMesta כנציגי המדינה בתחרות ולכן ככך הנראה השיר יוחלף. נזכיר כי ב- 11 במרץ יצאה הודעה מטעם איגוד השידור האירופי בה דרישה מבלרוס לשנות את שירם או שהמדינה תיפסל ולא תוכל להשתתף להשתתף בתחרות.

Galasy ZMesta נבחרו בבחירה פנימית בדומה לתהליך הבחירה שהיה במדינה בשנת 2011: כ- 50 אמנים ויוצרים הגישו שירים לרשת הטלוויזיה הבלרוסית, BTRC, ומתוכם בחרו צוות מומחים את Galasy ZMesta כמתאימים ביותר לייצג את בלרוס באירוויזיון. מילות השיר נפסלו על ידי איגוד השידור האירופי בשל רמיזות לתמיכה פוליטית בנשיא בלרוס, אלכסנדר לוקשנקו.

זו תהיה ההשתתפות ה- 17 של בלרוס באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השישי בשנת 2007 עם השיר "Work Your Magic" בביצוע של דימיטרי קולדון (Dmitry Koldun).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!