לטביה באירוויזיון 2021: סמנתה טינה תבצע את השיר "The Moon Is Rising" על בימת האירוויזיון. האזינו לשיר.
"The Moong Is Rising" (בעברית: "הירח זורח") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמרת סמנתה טינה (Samanta Tīna) אשר תייצג את לטביה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2021 שיתקיים ב- 20 במאי. את השיר כתבה הזמרת יחד עם הזמרת-יוצרת אמינטה (Aminata), שייצגה את לטביה באירוויזיון 2015 עם השיר "Love Injected" ויצרה גם את השיר לאירוויזיון 2016 ו- 2020,עוד שותף לכתיבה היוצר-מפיק אוסקרס אוהנס (Oskars Uhaņs). השיר מבוצע בשפה האנגלית.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
השיר "The Moon Is Rising" נבחר מתוך 11 שירים שהולחנו עבור הזמרת במחנה כתיבה שנערך עבורה בשנה שעברה. "בשיר שלי, אני דוגלת בכך שכל הנשים שוות. אנחנו לא סתם נשים, אנחנו 'ה'נשים, כל אחת מאיתנו מלכה ולכל אחת מאיתנו יש את הכתר שלה". עוד מוסיפה הזמרת: "אני מזמינה נשים לא לפחד מעצמנו ולא לחשוש להיות שונות. השיר שלי מדרבן נשים לשים כתר על ראשן ולשלוט בחייהן. לאהוב ולהאמין בעצמן. כשזה יקרה ניהיה נאהבות גם על ידי הסובבים אותנו".

השיר הלטבי נחשף בסיום הסדרה הדוקומנטרית שצילמה הזמרת על מסעה לאירוויזיון "Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu" ("איך לנצח באירוויזיון? המסע של סמנתה טינה לרוטרדם). הסדרה תיעדה את הזמרת בשלבים השונים ביצירת השיר לתחרות.
סמנתה טינה – מי זו?

סמנתה טינה (Samanta Tīna), בת 31, ניסתה לייצג את לטביה חמש פעמים, כאשר ב- 2012 ו- 2013 הגיעה למקום השני בקדם אירוויזיון המקומי וב- 2014 הגיעה למקום השלישי. ב- 2014 ניסתה את מזלה גם בתכנית הריאליטי The Voice בליטא. ב- 2019  התמודדה עם השיר "Cutting the Wire" ודורגה במקום השביעי. הזמרת ניסתה לייצג גם את המדינה השכנה ליטא בשנים 2013 ו- 2017.

סמנתה טינה נבחרה לייצג את לטביה באירוויזיון 2020 לאחר שזכתה במקום הראשון עם השיר "Still Breathing" בתחרות ה- Supernova 2020, ששימשה כקדם אירוויזיון המקומי. בשל מגפת הקורונה בוטלה תחרות האירוויזיון ולכן ברשת הטלוויזיה הלטבית, LTV, החליטו כבר בחודש מאי להמשיך את שיתוף הפעולה עם הזמרת גם לקראת אירוויזיון 2021.
מילים – "The Moon Is Rising":

The queen of the night is coming
The blood moon is rising

When I walk in like this
With and attitude
You should know that
I'm coming after you
You can run, you can hide
But you're mesmerized
In your mind I am
Already idolized

Playing dirty – Not my case!
Giving up hopes – Not my case!
Being envious – Not my case!
If you got something to say,
Say it to my face!

The queen of the night is coming
The blood moon is rising

(Get ready for a)

Pa ra ra
Pa ra ra
Pa ra ra pa
Pa ra ra pa pa-rade

I will glow, I will burn
Illuminate
Bring the passion inside,
Let me touch your fate
I will lead, I will guide you
On your way
I am here to remind
You're in the right place

My rules, your rules
I'm a woman, I'm a ruler
My rules, your rules
I'm accepting only true love
My rules, your rules
I'm a woman, I'm a ruler
You got something to say,
Say it to my face

My rules, your rules
Getting ready for the parade
My rules, your rules
No excuses, if it's too late
My rules, your rules
Everybody follow my way
You got something to say,
Say it to my face!

The queen of the night is coming
The blood moon is rising

(Get ready for a)

Pa ra ra
Pa ra ra
Pa ra ra pa
Pa ra ra pa pa-rade

זו תיהיה ההשתתפות ה- 21 של לטביה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון ב- 2002 שהושג על ידי מארי אן (Marie N) עם השיר "I Wanna". לטביה הייתה הבטחה גדולה מאוד באירוויזיון בשנותיה הראשונות. השתתפותה הראשונה הייתה בשנת 2000 אז זכתה במקום ה- 3. שנתיים לאחר מכן כבר זכתה במקום הראשון. למרות זאת, ב- 11 השנים האחרונות הצליחה המדינה לעלות לגמר רק פעמיים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!