הימורים – אירוויזיון 2021: 34 מדינות חשפו את שיריהן לתחרות. שוויץ כובשת את הפסגה ומדיחה את איסלנד מהמקום הראשון. ישראל מדורגת רק במקום 32.
19 שירים נחשפו ב- 9 הימים האחרונים כאשר חשיפת השירים האחרונים הובילה לשינויים רבים בטבלאות ההימורים! השיר השוויצרי, "Tout l'univers" בביצוע של הזמר Gjon's Tears, נחשף השבוע ושעות לאחר מכן כבש את המקום הראשון. גם השיר הבולגרי, "Growing Up Is Getting Old" בביצוע של ויקטוריה, נחשף וכעת ממקום במקום השני. איסלנד, שהייתה בראש טבלאות ההימורים לפני 9 ימים מדורגת כעת רק במקום השלישי. השיר האיסלנדי עדיין לא נחשוף באופן רשמי אך השיר דלף וניתן למצוא אותו ברשת.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ההחשיפה המפתיעה ביותר שייכת לסן מרינו. הנסיכות הזעירה דורגה בשבוע שעבר במקום ה- 40 ואילו כעת, לאחר חשיפת השיר המשותף של סנהיט (Senhit) עם הראפר האמריקאי פלו ריידה (Flo Rida), השיר מדורג במקום ה- 10! אכזבה גדולה נרשמת מבחירת השיר הרוסי – רוסיה, שדורגה במקום השני לפני כשבוע מדורגת כעת רק במקום ה- 15.

השיר הליטאי, "Discoteque", ממשיך במגמת ירידה ויורד ממקום 5 למקום 7, קפריסין עולה ממקום 12 למקום 9, בלגיה מדרדרת ממקום 14 למקום- 19 בעקבות חשיפת השיר של Hooverphonicאוסטרליה יורדת ממקום 16 למקום 23, פורטוגל יורדת ממקום 19 ל- 25, בריטניה מטפסת ממקום 24 למקום 20, גרמניה יורדת ממקום 26 למקום 33, לטביה עולה ממקום 35 למקום 28, ואוסטריה עולה מ- 36 ל- 31.

שש מדינות בלבד עדיין לא חשפו את שיריהן לתחרות האירוויזיון באופן רשמי. מדובר באיסלנד, שוודיה, מלטה, אזרבייג'אן, גאורגיה ובלרוס. בלרוס בחרה בשיר אך איגוד השידור פסל את השיר הנוכחי בשל תוכן פוליטי. למדינה ניתנה אפשרות להחליף את תוכן השיר או לבחור בשיר אחר.
מה קורה עם ישראל?

ישראל יורדת מעט למקום 32 בדירוג הכללי. כדי שישראל תצלח את שלב חצי הגמר ותעלה לגמר הגדול עליה להתברג באחד מעשרת המקומות הראשונים, אך בשלב זה ישראל עדיין מדורגת במקום ה- 15 מתוך 17 המדינות אשר מתמודדות בחצי הגמר הראשון בו מתמודדת עדן אלנה. השיר הישראלי נשאר יציב ומדורג במקום ה- 30-32 בדירוג הכללי מזה תקופה ארוכה.
באדיבות: Eurovisionworld.com
ישראל תתמודד בחצי הגמר הראשון שיתקיים ב- 18 במאי מול 16 מדינות נוספות בתקווה להתברג בעשרת המקומות הראשונים כדי להעפיל לגמר. הגמר הגדול של אירוויזיון 2021 יתקיים ב- 22 במאי.

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!