מקדוניה הצפונית באירוויזיון 2021: הזמר וסיל יבצע את השיר "Here I Stand" על בימת האירוויזיון. האזינו לשיר.

"Here I Stand" (בעברית: "פה אני עומד") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר וסיל (Vasil) אשר ייצג את מקדוניה הצפונית בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021 שיתקיים ב- 18 במאי – שם יתמודד מול נציגתנו עדן אלנה. את השיר כתב והלחין וסיל בעצמו מיד לאחר קבלת ההודעה על ביטולה של התחרות בשנה שעברה. על העיבוד וההפקה אחראים בורצה קוזמנובסקי (Borce Kuzmanovski) ודאבור יורדנובסקי (Davor Jordanovski). השיר מבוצע בשפה האנגלית.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
עם חשיפת השיר אמר הזמר: "במהלך הכאוס ומערבולת האכזבות בשנה שעברה, כתבתי את 'Here I Stand' בנשימה אחת ללא שום מטרה ספציפית. אני חושב שזה צמח ממני בזמן הרגעים הנדירים האלה בחיים כשאתה מתכנס בתוך עצמך ונותן לרגשות לפרוח בצורה טהורה ללא שיפוט עצמי, בחופשיות ובכנות".

וסיל נבחר לייצג את מקדוניה כבר לקראת אירוויזיון 2020 אך ההתמודדות בתחרות לא יצאה לפועל בשל ביטולה בעקבות התפרצות מגפת הקורונה. לכן בחרה רשת הטלוויזיה של מקדוניה להמשיך את שיתוף הפעולה עם הזמר גם לקראת אירוויזיון 2021.
השיר שיתחרה בתחרות הקרובה שונה מאוד מהשיר שהציג הזמר בשנה שעברה. השיר הוקלט ב- Famous Fames Studio שבסקופיה. בשיר משתתפת תזמורת פילהרמונית ובוגרי מקהלת ילדים (Chicago Children's Choir) שהוקלטו בשיקגו ותושמע על הבמה ברוטרדם. בנוסף, נגינת הפסנתר שמלווה את השיר הוקלטה בטורונטו שבקנדה.

הבחירה בבוגרי מקהלת הילדים של שיקגו ובהקלטת הפסנתר בטורנטו אינה מקרית. וסיל נולד במקדוניה הצפונית אך בגיל צעיר עבר להתגורר עם הוריו בארה"ב, שם הפך לסולן במקהלת הילדים של שיקגו שחבריה ילוו אותו כעת באירוויזיון. בהמשך, הוא קיבל חינוך מוסיקלי בטורונטו.
וסיל גרבאנלייב (Vasil Garvanliev) – מי זה?

וסיל החל את מסעו המוסיקלי כשהיה עוד בן 7 והופיע בכמה מהפסטיבלים הפופולריים ביותר לילדים במקדוניה הצפונית. זמן קצר לאחר מכן הוא עבר עם משפחתו לארצות הברית, שם המשיך את הקריירה שלו כסולן במקהלת ילדים בשיקגו. הזמר הפך לכוכב פופ ילדים וזכה ללמעלה מ- 50 תפקידי אופרה והופעות בפסטיבלי מוזיקה ברחבי העולם במקביל לשיתופי פעולה עם כמה מהאמנים הפוריים בעולם.

מאז שחזר למקדוניה הצפונית בשנת 2018, הוציא הזמר שלושה סינגלים מצליחים מאוד: Gjerdan, Patuvam ו- Mojata Ulic. הכרטיסים לקונצרט האישי הראשון שלו בעיר הולדתו בנובמבר 2019 אזלו מהר מאוד, והוא הציג בו את ניסיונו המוסיקלי העצום מרחבי העולם. לפני מספר חודשים הוא הוציא את השיר החדש שלו, Patuvam.

וסיל לקח חלק במשלחת של תמרה טודבסקה באירוויזיון בתל אביב, שם שימש כזמר הליווי של הזמרת. כזכור, המשלחת זכתה במקום הראשון בקרב השופטים ומקום שביעי בסיכום הכולל של גמר אירוויזיון 2019. הזמר נבחר בבחירה פנימית לייצג את מקדוניה הצפונית באירוויזיון 2020 עם השיר "You" אך השתתפותו לא יצאה לפועל בשל ביטול התחרות.
מילים – "Here I Stand":

There are times when I remember back [?]
The child about to crack
I'll tell him: Wait, you won't be long
Trust your heart and just stay strong

'Cause baby, they all tried to break us
Not knowing it's what makes us
This is how we found our way
Now here I stand
There's no pretend
My walls are down, my heart's in your hand
Unchain my wings
And the oceans of tears will fade to black
With the song of my years, ooh-ooh-ooh

They all tried to break us
Not knowing it's what makes us
This is how we found our way
Herе I stand
My walls are down, my heart's in your hand
They all triеd to break us
Not knowing it's what makes us
This is how we found our way

There are times when I remember back
And all I do is smile
All for you

They all triеd to break us
Not knowing it's what makes us
And this is how we found our way

זו תהיה ההשתתפות ה- 20 של מקדוניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ה- 7 באירוויזיון 2019 השיר "Proud" בביצוע של תמרה טודסקה (Tamara Todevska).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!