הרקדן אחמד ג'ודה ורוכב האופניים דז מארסן יופיעו במהלך חצי הגמר השני של אירוויזיון 2021 בחלק האומנותי.
רקדן הבלט אחמד ג'ודה (Ahmad Joudeh), פליט פלסטיני המתגורר בהולנד, ורוכב אופני ה- BMX דז מארסן (Dez Maarsen) יופיעו בחלק האומנותי בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2021. "זו הולכת להיות ההופעה הכי חשובה בכל הקריירה שלי". סיפר הרקדן. "המשימה שלי בחיים היא לספר את הסיפור שלי כי הוא מדבר בשם אנשים רבים שצריכים קול שייצג אותם. האוכלוסיה שלנו מורכבת מאנשים שמגיעים ממקומות שונים עם תרבויות שונות, ועדיין כולנו הולנדים. זה גם מה שתראו על הבמה: גיוון. כולנו שונים, אבל כולנו מהולנד. יחד עם דז והרקדנים האחרים אנחנו מספרים את הסיפור של הולנד: כוח האחדות."

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אחמד ג'ודה נולד לאב סורי ולאם פלסטינאית בירמוך (מחנה פליטים פלסטיני המקיף את הקפיטול הסורי בדמשק), אך עבר לגור בדמשק עצמה בשביל ללמוד ריקוד. ב- 2014 הוא השתתף בגרסה הערבית של תחרות הריקוד "So You Think You Can Dance", אבל נאמר לו כי הוא לא יוכל לנצח בגלל מעמדו כפליט. הופעתו בתוכנית משכה את תשומת לבו של יוצר הסרטים ההולנדי רוז'ה קבולי (Roozbeh Kaboly), שיצר סרט דוקומנטרי על אחמד לתוכנית החדשות Nieuswsuur שנקראה "Dance Or Die" ("לרקוד או למות"). לאחר שסרט הדוקו יצא, עבר אחמד לגור בהולנד בעזרתה של להקת הבלט הלאומית של הולנד. לאחר מכן יצא עליו סרט דוקו נוסף בשם "Dance For Peace" ("לרקוד לשלום"), בו עקבו אחר החיים של אחמד מאז עבר לגור בהולנד וחידש את הקשר עם אביו שנמצא כיום במחנה פליטים בברלין ובעבר התנגד מאוד לרצון של בנו ללמוד לרקוד.

הסרט "Dance For Peace" זכה בטקס פרסי האמי (Emmy) הבינלאומי כתוכנית האומנות הטובה ביותר בשנת 2019. בהופעה הצפויה בהולנד, אחמד ישלב בלט קלאסי, מחול עכשווי וסיבוב סופי. את הריקוד הוא ייצור עם הכוריאוגרף הפלמי-מרוקאי סידי לרבי צ'רקאוי (Sidi Larbi Cherkaoui). סידי זכה בכמה פרסי ריקוד בינלאומיים נחשבים. בנוסף, הוא מונה להיות המנהל האומנותי של "Ballet Vlaanderen" והיה הכוריאוגרף בקליפ של השיר "Apeshit" של בינסה וג'יי-זי בלובר.

דז מארסן הוא אחד רוכבי אופני ה-BMX הכי מצליחים בהולנד. הוא משלב בהופעותיו טריקים מפתיעים רק בעזרת אופני ה- BMX שלו. דז בונה במיוחד בשביל המופע הזה אופניים חדשים לגמרי, בשביל שהם יתאימו לתפאורה שתהיה על הבמה. דז הסביר: "ההופעה שלנו פואטית. היא מדברת על אנשים ממקומות ותרבויות שונים, שלמרות הרקע השונה שלהם, הם מוצאים בסיס משותף. אנחנו מדברים על קבלה."

הכוריאוגרף של דז יהיה מרקו גריס (Marco Gerris) שזכה ב- "Prins Bernhard Cultuurfonds Prize" ב-2020: "זה יהיה ייחודי, חינני ואסתטי – זו תהיה תמונה טוטאלית" אמר גריס.

גרבן באקר (Gerban Bakker) מנהל התוכנית בשנת 2021, הגיב: "במהלך המופעים שלנו אנחנו מראים את הטוב ביותר שיש לנו בהולנד ולכל מופע יש סיפור משלו. במופע הריקוד המרהיב הזה אנו מספרים אודות הרצון הטבעי שלנו לחיבור. זה חשוב לנו בחיים שלנו למצוא אחד את השני ולשים לב אחד לשני. ועל אף שלפעמים אנחנו נמצאים במרחק והעולם קצת נסחף, אנחנו עדיין מצליחים למצוא שוב אחד את השני. נושא שהוא אקטואלי מתמיד בעקבות המשבר שכולנו נמצאים בו. הכוריאוגרפיה של סידי לרבי צ'רקוי לאחמד, וגם זו של דז מארסן מהוות המחשה לתקופה בה כולנו חיים כיום. שני כשרונות מן השורה הראשונה שמרגישים בהולנד כמו בבית, נוצצים במופע שלהם. זה המקום בו נולד דז מארסן – על אדמת הולנד ופיתח כאן את כשרונו, אחמד ג'ודה גדל בסוריה ומצא את אדמת ביתו בהולנד. למופעים יש כמובן שם מתאים: מפגשים קרובים מסוג מיוחד".

חצאי הגמר של אירוויזיון 2021 יתקיימו ב- 18 וב- 20 במאי באולם "אהוי" שברוטרדם. הגמר הגדול, בהשתתפותם של 26 מדינות, יתקיים ב- 22 במאי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!