הימורים – אירוויזיון 2021: חודשיים וחצי לקראת האירוויזיון ו- 15 מדינות כבר חשפו את שירן לתחרות. איסלנד כובשת את ראש הטבלה ומדיחה את ליטא מהפסגה. ישראל עדיין מדורגת רק במקום ה- 31 בטבלאות ההימורים.
חודשיים וחצי לתחרות האירוויזיון וכבר 15 שירים נחשפו עד כה מתוך 41. במקביל, טבלאות ההימורים ממשיכות להתעדכן, כאשר בשבוע האחרון הציפייה הרבה לקראת חשיפת השיר האיסלנדי הובילה לעוד ועוד מהמרים לשים את הכסף שלהם על המדינה הסקנדינבית. כתוצאה מכך, איסלנד, שעדיין לא חשפה את שירה לתחרות כבשה את המקום הראשון והדיחה את ליטא מראש הטבלה. ליטא מדורגת כרגע רק במקום החמישי. עוד מדינות שעקפו את איסלנד: רוסיה (מקום שני) שתבחר את נציגיה בעזרת קדם אירוויזיון בשבוע הבא, צרפת (מקום שלישי) שכבר בחרה את השיר "Voilà", ושוודיה (מקום רביעי) שתבחר את נציגיה במסגרת המלודיפסטיבלן בשבוע הבא.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
15 שירים נבחרו עד כה.  מדובר בצרפת (מקום 3), ליטא (מקום 5), פינלנד (שקפצה עם בחירת השיר מהמקום ה- 14 למקום ה- 8), קפריסין (עלתה קלות למקום 12 לאחר חשיפת השיר), נורווגיה (שירדה לאחר בחירת השיר מהמקום ה- 7 למקום 13), בלגיה (יציבה במקום 14 למרות חשיפת השיר), אוקראינה (יציבה במקום 20), קרואטיה (יציבה במקום 25), גרמניה (ירדה קלות לאחר חשיפת השיר ממקום 24 למקום 26), אירלנד (עלתה ממקום 33 למקום 30 בעקבות חשיפת השיר), ישראל (יציבה במקום 31), צ'כיה (יורדת ממקום 30 למקום 34 בעקבות חשיפת השיר), ספרד (ממשיכה לרדת בטבלה למקום 37 בעקבות בחירת השיר), סלובניה (יציבה במקום 38 למרות חשיפת השיר) ואלבניה (יציבה במקום האחרון למרות חשיפת הגרסה החדשה).

מה קורה עם ישראל?

ישראל מדורגת במקום 31 בדירוג הכללי ובמקום ה- 10 מתוך 15 מדינות שכבר חשפו את שיריהן לתחרות. עובדה זו מדאיגה בעיקר את הזמרת ויוצרי השיר. כדי שישראל תצלח את שלב חצי הגמר ותעלה לגמר הגדול עליה להתברג באחד מעשרת המקומות הראשונים, אך בשלב זה ישראל מדורגת במקום ה- 15 מתוך 17 המדינות אשר מתמודדות בחצי הגמר הראשון בו מתמודדת עדן אלנה. מדינות אשר מתמודדות בחצי הגמר הראשון, כמו ליטא, קפריסין, נורווגיה, בלגיה, אוקראינה, קרואטיה ואירלנד כבר חשפו את שיריהן לתחרות וכולן עוקפות את ישראל בטבלאות ההימורים.

השיר הישראלי נשאר יציב ומדורג במקום ה- 30-31 בדירוג הכללי מזה תקופה ארוכה. אמש דיווחנו שגורמים בתאגיד השידור מאשרים שהשיר הישראלי יעבור שידרוג ויקבל גרסה חדשה לקראת התחרות. האם שדרוג שכזה עשוי לשפר את מצבה של ישראל בטבלאות ההימורים?
באדיבות: Eurovisionworld.com
ישראל תתמודד בחצי הגמר הראשון שיתקיים ב- 18 במאי מול 16 מדינות נוספות בתקווה להתברג בעשרת המקומות הראשונים כדי להעפיל לגמר. הגמר הגדול של אירוויזיון 2021 יתקיים ב- 22 במאי.

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!