אירוויזיון 2021 יתקיים עם קהל מצומצם אשר ישמור על מרחק של 1.5 מטרים. כל המשלחות צפויות, בשלב זה, להגיע לבצע את שירם על בימת התחרות ברוטרדם.
בשורות טובות: איגוד השידור האירופי (EBU) הבטיח לקיים את אירוויזיון 2021 בכל מחיר, ולכן כבר לפני מספר חודשים הציג ארבעה תרחישים האפשריים לקיום תחרות האירוויזיון ב- 2021 בהתאם למגבלות השונות ומצב התפשטות מגפת הקורונה. האיגוד התכונן לאפשרות לקיים תחרות בכל אחד מהתרחישים שהציג, ולבסוף, באמצע חודש פברואר הורידה מהפרק את האפשרות הראשונה שכללה אירוויזיון במתכונת הרגילה בשל התחלואה המתמשכת בהולנד וביתר מדינות אירופה. כעת, נחשף שתרחיש ב' נבחר ולפיו תתקיים התחרות. מה המשמעות של ההחלטה?

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אירוויזיון עם קהל מצומצם

האירוויזיון יתקיים עם קהל במתכונת מצומצמת. לפי פירוט התרחישים שנחשף ע"י איגוד השידור האירופי בחודש שעבר, מספר הכרטיסים אשר יימכרו לתחרות ירד ב- 20%. השינוי ממהדורה רגילה של התחרות ניכר בפרוטוקול הבריאות והבטיחות של אירוויזיון 2021. לפי הפרוטוקול, כל האוהדים שינכחו בתחרות ישמרו על מרחק בטיחות של 1.5 מטרים ביניהם, בעוד אוהדים שמגיעים מחוץ להולנד יצטרכו לשהות בבידוד במשך חמישה ימים לפני צאתם להולנד, ויצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה בין 19 ל- 72 שעות לפני מועד הטיסה.

בחודש שעבר איגוד השידור האירופי החזיר את כספם של הצופים שקנו כרטיסים לאירוויזיון 2020 שבוטל, מתוך ההנחה שכמות הצופים שקנו כרטיס, לא תוכל להיכנס תחת שום תרחיש באולם אירוויזיון 2021.
ימעיטו בפעילויות ומסיבות

חברי המשלחות יישארו במלונות וייצאו רק לחזרות, הופעות ואירועים המחייבים נוכחות פיזית שלהם. כל צוות העובדים, ההפקה האמנים והעיתונאים שיגיעו ל"אהוי" ארנה שברוטרדם, ייבדקו באופן קבוע במתקן מיוחד שיוצב בסמוך לאולם.

בנוסף, לפי מתווה זה, יצומצמו כל אירועי האירוויזיון כמו ההופעות המתוכננות ב- Euroclub וב- Eurovillge. בנוסף, רק 500 עיתונאים יוכלו להגיע לעיר המארחת כדי לסקר את התחרות ועוד כ-1,000 עיתונאים יוכלו להתחבר למרכז עיתונאים וירטואלי שיציג איגוד השידור האירופי.
בנובמבר 2020, איגוד השידור האירופי הודיע שכל המדינות יקליטו עד חודש מרץ הופעות חיות מוקלטות מראש, בהן ייעשה שימוש בזמן אירוויזיון 2021 אם אמנים מסוימים לא יוכלו להופיע. כרגע, נראה שכל המדינות יאפשרו לאמנים שלהם להגיע לרוטרדם, אך אם יהיה בכך צורך מסיבה זו או אחרת, בהפקת האירוויזיון ישתמשו בהופעות האלו.

מפיק אירוויזיון 2021 סיטסה באקר אמר על ההחלטה: "המטרה שלנו ברורה: למנוע הפצה של הווירוס במהלך האירוע. אם מישהו יימצא חיובי לנגיף, פרוטוקול הבידוד ייכנס לתוקף, נתמוך ברשויות הרלוונטיות לאתר ולמקם את נשא הנגיף וננקוט באמצעים נוספים בעת הצורך. אם אמן לא יוכל לבצע הופעה חיה כתוצאה מכך, נשתמש בהופעת הגיבוי שהוקלטה מראש".

חצאי הגמר של אירוויזיון 2021 יתקיימו ב- 18 וב- 20 במאי באולם "אהוי" שברוטרדם. הגמר הגדול, בהשתתפותם של 26 מדינות, יתקיים ב- 22 במאי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!