הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל) יתקיים חצי הגמר הרביעי של קדם האירוויזיון השוודי – Melodifestivalen 2021. שבעה מתמודדים יתמודדו על שני מקומות בגמר הגדול. המידע החשוב וקישור לצפייה בכתבה הבאה.
הערב בשעה 21.00 (שעון ישראל) יחל חצי הגמר הרביעי של קדם האירוויזיון השוודי, Melodifestivalen 2021,  בשידור חי במתכונת מיוחדת בשל מגפת הקורונה. שבעה מתמודדים יתמודדו הערב על שני מקומות בגמר הגדול ו- 2 מקומות נוספים בשלב גלגל ההצלה. תוצאות המשדר יקבעו על ידי הצופים הצופים בלבד.

חצי הגמר יחל בשעה 21:00 (שעון ישראל) ויסתיים בשעה 22:30. לצפייה בחצי הגמר השוודי לחצו – כאן!

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
שני סבבי הצבעה צפויים להתקיים הערב. בשלב הראשון קהל הצופים יצביעו לכל 7 השירים, מתוכם יבחרו 5 השירים הטובים ביותר. בשלב השני, קהל הצופים יתבקש להמשיך להצביע לאחד מ- 5 השירים הנותרים. המקום הראשון והשני יעלו אוטומטית לשלב הגמר שייערך ב- 13 במרץ. המקום השלישי והרביעי יעלו לשלב "גלגל ההצלה" שיתקיים בשבת הבאה, ב- 6 במרץ.

רשימת המתמודדים – חצי גמר רביעי (27 בפברואר):

 1. Tess Merkel – “Good Life”
 2. Lovad – “Allting är precis likadant”
 3. Efraim Leo – “Best of Me”
 4. The Mamas – “In the Middle”
 5. Sannex – “All Inclusive”
 6. Clara Klingenström – “Behöver inte dig idag”
 7. Eric Saade – “Every Minute"
הכירו את המתמודדים:

 • טס מרקל (Tess Merkel), בת 50, ידועה כצלע השלישית בשלישיית אלקאזר (Alcazar). יחד עם יתר חברי הלהקה, התמודדה מרקל 5 פעמים בתחרות הקדם אירוויזיון כאשר הפעם האחרונה הייתה בשנת 2014 עם השיר "Blame It On The Disco" שהגיע למקום השלישי בגמר המלודיפסטיבלן.

 • זמרת הפופ בת ה- 28, לובה דרבסטאם (Lova Drevstam), שמוכרת בכינוי Lovad, תבצע השנה את הופעת הבכורה שלה במלודיפסטיבלן השוודי. אוהבי המוסיקה השוודית עשויים לזהות אותה מהשיר "Vi gjorde vårt bästa" ששוחרר בקיץ האחרון ואותו היא מבצעת יחד עם הזמר אלבין יונסן (Albin Johnsén) שהתמודד מספר פעמים במלודיפסטיבלן ואף כתב עבורה את השיר לתחרות.

 • הזמר אפרים לאו (Efraim Leo), בן 23, הוא זמר צעיר ודי אלמוני ששחרר מספר שירים בשנתיים האחרונות. זו השתתפותו הראשונה של הזמר בתחרות.
 • להקת הבנות The Mamas חוזרת לבימת המלודיפסטיבלן כן לזכות בתחרות בפעם השלישית ברציפות! בנות הלהקה זכו ב- 2019 כאשר ליוו את הזמר ג'ון לונדביק (John Lundvik) על בימת האירוויזיון בתל אביב. בשנה שעברה הן זכו במלודיפסטיבלן עם השיר "Move" וכמעט עמדו שוב על הבמה הגדולה בעולם, וכעת הן מנסות שוב את מזלן! בין הכותבים המוכשרים של השיר ניתן למצוא את רובין חואנברי (Robin Stjernberg) שייצג את שוודיה באירוויזיון 2013 ביצע את השיר "You" שזכה במקום ה- 14 בגמר התחרות.

 • להקת Sannex הוקמה בסוף שנות ה- 70 אך מאז התחלפו חבריה מספר פעמים. הלהקה זכתה ב- 2017 בפרס הגרמי השוודי וזו תיהיה הופעת הבכורה של הלהקה במלודיפסטיבלן.

 • הזמרת קלרה קלינגסטרום (Clara Klingenström), בת 25, היא זמרת קאנטרי אלמונית ששחררה את סינגל הבכורה בשנה שעברה. הזמרת כתבה את השיר יחד עם בובי ליונגרן ודיוויד לינדגרן זאקריאס.

 • הזמר השוודי אריק סעדה (Eric Saade), בן 30 ממוצא פלסטיני, מתמודד במלודיפסטיבלן בפעם הרביעית. הוא התמודד באירוויזיון 2011 עם השיר הבלתי נשכח "Popular" שהגיע למקום השלישי בגמר האירוויזיון. השתתפותו האחרונה במלודיפסטיבלן הייתה ב- 2015 עם השיר "Sting" שהגיע למקום החמישי בתחרות המקומית. מדובר בשיר השישי בתחרות שכתב ג'ימי גוקר טרונפלדט והרביעי ללינאה דב.
השנה יציין המלודיפסטיבלן 20 שנים מאז הפך לאירוע גדול הכולל שישה מופעים. מארגני התחרות יציינו זאת במהלך המשדרים ויציגו את כברת הדרך שעברה התחרות לאורך השנים. את האירוע ינחה מפיק האירוויזיון והמלודיפסטיבלן הידוע, כריסטר ביורקמן (Christer Björkman), יחד עם מנחים אשר יתחלפו בכל משדר.

זו תהיה ההשתתפות ה- 60 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר


  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!