הצמד בן וטן, שנבחרו לייצג את דנמרק באירוויזיון 2020 שבוטל, ניסו גם השנה לייצג את דנמרק ושוודיה אך סורבו.

זמן קצר לאחר ההודעה הפומבית על ביטול אירוויזיון 2020, רשת השידור הדנית (DR) הודיעה כי אינה מתכוונת להעניק כרטיס כניסה אוטומטי לזוכים של 2020 בקדם אירוויזיון הדני, Dansk Melodi Grand Prix, שאמור להיערך השנה כרגיל. וזאת בניגוד למדינות רבות אשר העניקו השתתפות אוטומטית למאוכזבי 2020  אשר הבטיחו לזמרים ייצוג אוטומטי ב- 2021, בדומה לישראל.

כעת מתגלה כי הצמד בן וטן (Ben & Tan), שזכו בקדם הדני ב- 2020, שלחו שיר וניסו להתמודד גם בקדם של 2021, אך המועמדות שלהם נדחתה. הראיון עם בן וטן על כך התפרסם לראשונה באתר האירוויזיון הדני Eurosong.dk.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה DR בחרה בשמונה מועמדים אחרים אשר שמותיהם פורסמו מוקדם יותר החודש, וכאמור בן וטן הם לא חלק מהרשימה. השניים לא ויתרו והגישו את מועמדותם גם לקדם השוודי – Melodifestivalen, אך גם שם הצמד לא זכה להצלחה, והשיר לא עבר את הסינון.

השיר עמו ניסו להתמודד בשתי המדינות הסקנדינביים נקרא “Iron Heart”, והוא ישוחרר ב-5 במרץ, יום לפני הקדם הדני. את השיר כתבו יימי ינסון (Jimmy Jansson), מרקוס וינטר-ג'ון (Marcus Winther-John) ואמיל ליי (Emil Lei), כאשר הבקיאים יודעים כי ינסון וליי נמנו בין כותבי השיר של הצמד משנה שעברה – "YES".

זו תהיה ההשתתפות ה- 49 של דנמרק באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנים 1963, 2000 ו- 2013. הזכייה האחרונה הייתה בזכות השיר "Only Teardrops" בביצוע של אמלי דה פורסט (Emmelie de Forest).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!