"הכוכב הבא לאירוויזיון 2022"? תאגיד השידור מודיע שהזמר הישראלי לאירוויזיון 2022 יבחר על ידי גוף חיצוני ולא על ידי התאגיד.

מועצת תאגיד השידור הישראלי החליטה הערב כי בחירת הנציג הישראלי לאירוויזיון 2022 תעשה על ידי גוף חיצוני שיבחר באמצעות הליך תחרותי – בדומה להליך בחירת הנציג בשנים 2015-2020, במהלכן נבחר הנציג על ידי קשת בעזרת התכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון". מדובר בהחלטה ראשונית ולא ברור בשלב זה מתי יצא "קול קורא" לגופים שונים להציע הצעות עבור הליך הבחירה של הזמר הישראלי לתחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשות השידור החלה בשיתוף פעולה עם קשת בשנת 2015, אז נבחר נדב גדג' להתמודד באירוויזיון במסגרת התכנית "הכוכב הבא". שיתוף הפעולה נמשך גם עם תאגיד השידור הישראלי לאחר סגירת רשות השידור המיתולוגית. בדצמבר 2019 החליט התאגיד לסיים את שיתוף הפעולה עם קשת ולקיים קדם אירוויזיון בערוץ כאן 11 כדי לממש את פוטנציאל הרייטינג. ביטול תחרות האירוויזיון בשנת 2020 הוביל להמשך שיתוף הפעולה עם הזמרת עדן אלנה, שזכתה ב"כוכב הבא לאירוויזיון 2020".

כעת, מודיע התאגיד שבשנה הבאה לא יממש את החלטתו לקיים קדם אירוויזיון מקומי ויפנה לגופים שונים שיפיקו את הליך הבחירה של הזמר הישראלי לתחרות. ההחלטה התקבלה לאור נתונים כספיים חדשים שהונחו בפני מועצת התאגיד, באשר לעלויות הכרוכות בהפקה ותעדוף השקעת המשאבים הקיימים ביצירה ישראלית, בדוקו ובדרמה.
"הכוכב הבא לאירוויזיון" או "X Factor"?

את הכפפה עשויה להרים שוב קשת שתשמח לשתף פעולה עם התאגיד. עוד מתמודדת שעשויה להתמודד במכרז היא רשת שתרצה להפוך את תכנית הריאליטי "X Factor" לפלטפורמה עבור בחירת הנציג הישראלי לאירוויזיון.

בכך ישראל הופכת למדינה הראשונה שמאשרת השתתפות באירוויזיון 2022 וכבר החלה בהכנות לקראת התחרות.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!