השיר ההולנדי לאירוויזיון 2021, שיבוצע על ידי הזמר ז'אנגו מקרוי, ייחשף בתחילת חודש מרץ.
מלבד ההכרזה כי הזמר ז'אנגו מקרוי (Jeangu Macrooy) ייצג את הולנד גם ב- 2021, עד היום, לא היה שום פריט מידע על השיר ההולנדי. והיום, באופן מפתיע למדי, דווקא השדרן ההולנדי קורנלד מאאס (Cornald Maas), חשף בתוכנית הבוקר של RTL כי השיר של מקרוי ייחשף בתחילת חודש מרץ. נזכיר שקורנלד מאאס היה יועץ אומנותי (Creative Advisor) באירוויזיון 2020.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מאאס פרגן לזמר ולדרך שבא הוא התמודד עם ההודעה על ביטול אירוויזיון 2020, והעריך אותו על כך שנאלץ להתמודד עם יצירת שיר חדש בתקופה שהיא לא מעוררת השראה במיוחד. לדבריו, מקרוי הצליח לייצר תוצאה מאוד יפה למרות הסגרים והמחסור בחשיפה למקורות השראה שונים.

בשנים האחרונות לא מעט מדינות החלו לנקוט בגישה, יש היגידו מעצבנת למדי, של חשיפת השיר "ברגע אחרון". רוסיה ואזרבייג'ן לרוב חושפות את שירן בסמוך למועד האחרון להגשת השירים, ימים בודדים לפני פגישת ראשי המשלחות של כל המדינות המשתתפות באותה השנה. השנה גם הולנד מצטרפת לרשימה, עם כי הולנד חשפה לא פעם את השירים שלה בסביבות תחילת חודש מרץ, כמו השיר הזוכה האחרון של הולנד, "Arcade" של דאנקן לורנס (Duncan Laurnce), שנחשף ב-7 במרץ 2019.

ניתן להעריך שהמניע העומד מאחורי החשיפה המאוחרת הוא יצירת ציפייה בקרב המעריצים ועל ידי כך הגדלת אפקט ההפתעה כאשר השיר נחשף. נקודה מעניינת למחשבה, אם עוד ועוד מדינות יחלו לחשוף את שירן בחודש מרץ, ויווצר צבר של שירים שנחשפים באותו יום או בסמיכות רבה, הדבר יגרום לכך שכל שיר שייחשף לא יזכה למירב תשומת הלב.
ז'אנגו מקרוי (Jeangu Macrooy)

זמר הנשמה בן ה- 27, ז'אנגו מקרוי, נולד בסורינאם שבדרום אמריקה וגר בהולנד מאז 2014. אהבתו למוסיקה החלה בגיל 13 כאשר קיבל גיטרה ליום הולדתו מהוריו. המוסיקה הובילה אותו לעבור להולנד כדי ללמוד באוניברסיטה לאמנויות ArtEZ. במהלך לימודיו פגש את המפיק המוסיקלי Perquisite ובעקבות זאת חתם בחברת התקליטים שבבעלותו של המפיק. הזמר שחררר מספר שירים לרדיו ושני אלבומים. הזמר הצעיר נוהג להופיע בהולנד, בלגיה, גרמניה צפרת וסורינאם.

זו תהיה ההשתתפות ה- 61 של הולנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1957, 1959, 1969, 1975 ו- 2019.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!