רק 50 שירים הוגשו לרשת הטלוויזיה של בלרוס עבור אירוויזיון 2021. מדובר בכמחצית מכמות השירים שהוגשה בשנה שעברה.

רשת הטלוויזיה של בלרוס, BTRC, הודיעה שכמות השירים שנשלחה עבור אירוויזיון 2021 בבלרוס היא כ- 50 שירים. מדובר בכמחצית מכמות השירים שהוגשה בשנה שעברה שעמדה על 95 שירים. בימים אלה בודקת רשת הטלוויזיה שכל השירים שהוגשו עומדים בדרישות. האם יערך קדם אירוויזיון מקומי או שהשיר יבחר בבחירה פנימית על ידי ועדה? התשובה לכך עדיין לא ברורה.
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שקורה בעולם האירוויזיון?
זה בדיוק הזמן להתחיל לעקוב אחרינו גם באינסטגרם! לחצו כאן!

כחלק מדרישות BTRC הזמרים נדרשו להגיש וידאו באורך 3 דקות בו מבצעים הזמרים את השיר "בהופעה חיה". כל זמר יוכל להגיש שיר אחד בלבד עבור התחרות.

ב- BTRC ממשיכים להיערך לקראת אירוויזיון 2021 כמתוכנן, למרות שגורמים שונים במדינה פנו לאיגוד השידור האירופי בדרישה להדיח את רשת הטלוויזיה המקומית מתחרות האירוויזיון. הסיבה לדרישה זו היא שרשת הטלוויזיה בבלרוס משדרת תכנים תעמולתיים ונשלטת בידי הדיקטטור הבלרוסי, אלכסנדר לוקשנקו, שלאחרונה זכה בבחירות שהוכחו כמזויפות. גל המחאות בבלרוס שפרץ לאחר הבחירות הוביל לעשרות מקרי מוות ולפחות 30,000 מאסרים.
בנוסף, רק בחודש ספטמבר הודיעה רשת הטלוויזיה המקומית לצמד VAL, שאמור היה להתמודד באירוויזיון 2020 עם השיר "Da Vidna" כי הם לא יתמודדו באירוויזיון הבא משיקולים פוליטיים. ההחלטה שלא להמשיך את שיתוף הפעולה עם הצמד VAL התקבלה לאחר שהצמד הודיע על תמיכתו בתנועה הפרו-דמוקרטית בבלרוס וביריבו של הנשיא לוקשנקו בעקבות המהומות שפרצו לאחר הבחירות לנשיאות שהתקיימו באוגוסט-ספטמבר בבלרוס.

זו תהיה ההשתתפות ה- 17 של בלרוס באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השישי בשנת 2007 עם השיר "Work Your Magic" בביצוע של דימיטרי קולדון (Dmitry Koldun).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!