הפקת אירוויזיון 2021 הודיעה שהתחרות לא תוכל להתקיים במתכונת רגילה. כיצד תראה התחרות הקרובה? החלטה סופית תתקבל בשבועות הקרובים.

איגוד השידור האירופי (EBU) ורשתות הטלוויזיה ההולנדיות (NPO, NOS ו- AVROTROS) הגיעו להסכמה שאירוויזיון 2021 לא יוכל להתקיים במתכונת רגילה הכוללת עשרות אלפי אנשים בקהל. הפקת התחרות החליטה להתמקד באפשרות השנייה מתוך ארבע האפשרויות שהציג איגוד השידור האירופי. בהתאם לאפשרות זו, הפקת האירוויזיון נערכת לערוך את התחרות ברוטרדם כאשר הקהל יאלץ לשמור על ריחוק חברתי של 1.5 בין אדם לאדם לאורך כל המופע. בנוסף, תקטן גודלן של המשלחות ומספר אמצעי התקשורת שיגיעו לסקר את האירוע יצומצם. גם פעילויות הקשורות בתחרות כמו ה- Euroclub וה- Eurovillage יצומצמו.

למרות שהוחלט להתמקד באפשרות השנייה, באיגוד השידור האירופי מבקשים להישאר עם הרגליים על הקרקע ומודעים לכך שיתכן שלבסוף יאלצו לנקוט באפשרות השלישית אשר כוללת משלחות שכלל לא תגענה לרוטרדם או האפשרות הרביעית שבה כל המשלחות תשארנה בארצן ותשלחנה הקלטה של הביצוע.
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שקורה בעולם האירוויזיון?
זה בדיוק הזמן להתחיל לעקוב אחרינו גם באינסטגרם! לחצו כאן!

"בנסיבות הקיימות, למרבה הצער לא ניתן לקיים את התחרות באופן שאנחנו רגילים אליה", אמר מרטין אסטרדהל (Martin Österdahl), מפקח האירוויזיון החדש. "הביטחון, הבריאות והבטיחות של המשתתפים הרבים, מצוות ההפקה ועד הזמרים, נמצאים בראש סדר העדיפויות. אנחנו עוקבים אחר ההתפתחויות הבינלאומיות מקרוב וממשיכים להתכונן לקראת שלושת האפשרויות (השניה, השלישית והרביעית) כפי שפרסמנו בחודשי הסתיו", הוסיף. החלטה סופית לגבי האפשרויות השונות וכיצד יושפע האירוויזיון ממגפת הקורונה תתקבל בשבועות הקרובים.

קהל וכרטיסים

קהל באירוויזיון 2021? לא בטוח!

מארגני התחרות החליטו לזכות את כל רוכשי הכרטיסים. כזכור, רוכשי כרטיסים שהזמינו כרטיס לאירוויזיון 2020 יכלו לשמור את כרטיסם לאירוויזיון 2021. כעת, מאחר וברור שהקהל שיוכל לשהות באולם בזמן התחרות צומצם משמעותית, החליטו לזכות את כל רוכשי הכרטיסים כאשר במידה וניתן יהיה להכניס קהל לאולם, יתנו מארגני התחרות עדיפות לרוכשים ששריינו כרטיס בשנה שעברה.

החלטה לגבי כמות הצופים שיוכלו לשהות באולם ברוטרדם במהלך התחרות, אם בכלל, תתקבל באמצע חודש אפריל.
האפשרויות שעומדות על הפרק:

אפשרות שניה: אירוויזיון עם ריחוק חברתי

תחת אפשרות זו יתקיימו כל שלושת חצאי הגמר והחזרות אך תחת מגבלה של ריחוק חברתי. כלומר, הצופים בקהל יאלצו לשבת/לעמוד במקומות מסומנים במרחק של 1.5 מטר זה מזה לאורך כל המופע. ב- EBU מודעים לכך שאפשרות זו תדרוש סידור מחדש של צורת ההושבה באולם ולכן כמות הקהל באולם תפחת בצורה משמעותית. כזכור, הכרטיסים הרבים שנמכרו עבור אירוויזיון 2020 תקפים גם לאירוויזיון הבא, ולכן במידה ואפשרות זו תצא לפועל, מתכוונים ב- EBU לערוך הגרלה בין האוהדים הרבים שכבר רכשו כרטיס לתחרות. אלה שלא יזכה להגיע לרוטרדם השנה יקבלו החזר כספי מלא.
בנוסף, אפשרות זו תקטין גם את גודלן של המשלחות וכמובן את כמות אמצעי התקשורת שיוכלו להגיע לסקר את האירוע. פעילויות הקשורות בתחרות כמו ה- Eurovillge וה- Euroclub יצומצו משמעותית. נדגיש כי אפשרות זו תואמת את ההגבלות הקיימות של ממשלת הולנד נכון לרגע זה בכל הקשור להופעות חיות.

אפשרות שלישית: אירוויזיון תחת מגבלות תנועה

האפשרות השלישית לוקחת בחשבון מצב בו משלחות מסויימות עשויות להיות תחת מגבלות או הסגר ולכן לא תוכלנה להגיע לרוטרדם.
תחרות האירוויזיון תצא לפועל מרוטרדם שבהולנד, תחת מגבלת ריחוק חברתי ומרחק בקהל של 1.5 מטר, כפי שהוצג באפשרות השניה. יחד עם זאת, במידה ומשלחות מסויימות לא תוכלנה להגיע לרוטרדם, תינתן האפשרות להתמודד בתחרות כאשר המשלחת תוכל לבצע את השיר, בהקלטה מראש, מתוך המדינה של המשלחת. יתר המופע יתקיים ברוטרדם בשידור חי.

אפשרות רביעית: אירוויזיון תחת סגר

מדובר באפשרות הבעייתית ביותר עבור הפקת האירוויזיון ואיגוד השידור האירופי. במידה והולנד תכנס שוב להסגר בתקופת האירוויזיון, התחרות תתקיים ללא קהל וללא פעילויות ברוטרדם. כל נציגי המדינות המתמודדות ישארו בביתם כאשר הנציגים יאלצו לשלוח הופעה חיה מוקלטת של שירן אשר תוצג בתחרות. חלקי ההנחייה יתקיימו ב- Rotterdam Ahoy – אך ללא קהל.
אפשרות זו זהה למגבלות בהן התקיימה השנה תחרות אירוויזיון הילדים (Junior Eurovision) בפולין.
אירוויזיון 2021 – תאריך

איגוד השידור האירופי הכריז כבר בחודש יוני על תאריכי התחרות הבאה: חצי הגמר הראשון יתקיים ב- 18 במאי, חצי הגמר השני יתקיים ב- 20 במאי והגמר הגדול יתקיים ב- 22 במאי. כל האירועים יתקיימו ב- Ahoy Arena שבעיר רוטרדם.

מקור: EBU
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!