רשת הטלוויזיה שוקלת לדחות את פסטיבל סן רמו לחודש אפריל. במידה וזו ההחלטה שתתקבל יאלצו למצוא שיטה אחרת לבחירת השיר האיטלקי לאירוויזיון 2021.

לאור מקרי ההדבקה הרבים באיטליה בנגיף הקורונה, נראה שלא ניתן יהיה לקיים את פסטיבל סן רמו עם קהל. ממשלת איטליה מקווה לאשר אירועים המוניים החל מחדש אפריל בהתאם למצב התחלואה ומתן החיסונים. לכן, ברשת הטלוויזיה שוקלים כיצד לקיים את הפסטיבל המסורתי.
עקבו אחרינו גם בדף האינסטגרם שלנו – את זה לא כדאי לכם לפספס!

אפשרות ראשונה היא לקיים את התחרות ללא קהל במועד המתוכנן בתחילת חודש מרץ. האפשרות השנייה היא לדחות את פסטיבל הסן רמו לחודש אפריל. ההחלטה שתתקבל על ידי רשת הטלוויזיה תשפיע כמובן על השיר האיטלקי לאירוויזיון, שכידוע, תוכנן להיבחר במסגרת הפסטיבל המסורתי.

בשבועות האחרונים מתגלים באיטליה מידי יום כ- 16 אלף מקרי הדבקה בנגיף הקורונה ומזה כחודש לא נרשמת דעיכה בנושא. באיטליה החלו במתן חיסונים לאזרחים אך קצב ההתחסנות איטי למדי. על פי מתווה ההתחסנות שהוצג באיטליה, גדלים הסיכויים שניתן יהיה לערוך מופעים רבי משתתפים במהלך האביב.

לפסטיבל סן רמו האיטלקי אין קשר ישיר לתחרות האירוויזיון. הפסטיבל החל את דרכו בשנת 1951, עוד לפני קיום האירוויזיון הראשון שנערך ב- 1956. לאורך שנות השתתפותה של איטליה באירוויזיון, בחרה ארץ המגף את נציגיה בדרכים שונות. רק בעשור האחרון, לרוב, הוצע לשיר הזוכה בסן רמו להתמודד באירוויזיון.
במידה ואיטליה תחליט לקיים את הפסטיבל בחודש אפריל, תיאלץ המדינה לבחור את השיר האיטלקי לאירוויזיון בשיטה אחרת, משום ששלב הגשת השירים לאירוויזיון יערך באמצע חודש מרץ. החלטה בנושא צפויה להתקבל בקרוב.

פסטיבל סן רמו, אשר משמש לרוב כקדם האירוויזיון האיטלקי, תוכנן להתקיים השנה בין התאריכים 2 ל- 6 במרץ. תאריכים אלה שוברים מסורת ארוכת שנים בה נערך הפסטיבל בשבוע הראשון של חודש בפברואר. הדחייה בתאריכים נובעת כמובן מהשפעות מגפת הקורונה באיטליה.

זו תהיה ההשתתפות ה- 46 של איטליה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1964 ובשנת 1990.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!