מפיק האירוויזיון והמלודיפסטיבלן הידוע, כריסטר ביורקמן, ינחה השנה את הקדם אירוויזיון השוודי. המפיק ילווה במנחים שונים שיתחלפו בכל משדר, ביניהם מונס זלמרלוב, לנה פיליפסון, שירלי קלמפ ואוסקר זיה.

רשת הטלוויזיה השוודית חשפה את מנחי הקדם אירוויזיון השוודי – Melodifestivalen 2021. מפיק המלודיפסטיבלן מאז 2002, כריסטר ביורקמן (Christer Björkman), ישמש השנה כמנחה הראשי בתחרות. המפיק הידוע התמודד כזמר במלודיפסטיבלן בשנת 1992 ואף זכה בתחרות וייצג את שוודיה באירוויזיון עם השיר "I morgon är en annan dag". בנוסף, הפיק את אירוויזיון 2013 ו- 2016 אשר התקיימו בשוודיה ואף היה מעורב בהפקתם של אירוויזיונים רבים אחרים כולל זה שנערך בישראל. נזכיר כי כבר בשנת 2017 הצהיר כריסטר ביורמן שיפרוש מהפקת המלודיפסטיבלן לאחר שנת 2021 ולכן זו עשויה להיות הפקת המלודיפסטיבלן האחרונה של המפיק הידוע.
לעדכונים נוספים ושליחת חדשות – היכנסו לעמוד הפייסבוק או האינסטגרם שלנו

בכל משדר יתווספו לזמרים מנחים אחרים שרובם מוכרים מאוד לעולם האירוויזיון והמלודיפסטיבלן: מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw) הביא לשוודיה זכייה באירוויזיון 2015 עם השיר "Heroes". לנה פיליפסון (Lena Philipsson) ייצגה את שוודיה באירוויזיון 2004 עם השיר "It Hurts" שהגיע למקום ה- 5. אוסקר זיה (Oscar Zia) הגיע למקום שני במלודיפסטיבלן 2016 עם השיר "Human". אניס דון דמינה (Anis Don Demina) הגיע למקום חמישי במלודיפסטיבלן 2020 עם השיר "Vem e som oss". שירלי קלמפ (Shirley Clamp) התמודדה שש פעמים כאשר המקום הגבוה אליו הגיעה הוא המקום ה- 2 עם השיר "Min kärlek" במלודיפסטיבלן 2004.

  • חצי גמר ראשון: לנה פיליפסון
  • חצי גמר שני: אוסקר זיה ואניס דון דמינה
  • חצי גמר שלישי: ג'ייסון דיאקיטה
  • חצי גמר רביעי: פר אנדרסון
  • גלגל הצלה: שירלי קלמפ
  • הגמר הגדול: מונס זלמרלוב ושימה ניאווראנימלודיפסטיבלן 2021

קדם האירוויזיון השוודי שידוע כקדם אירוויזיון הגדול והנצפה ביותר באירופה יתקיים השנה תחת מגבלות הקורונה. השנה תערך התחרות בשטוקהולם ולא "תנדוד" בין ערים שונים ברחבי שוודיה כמידי שנה. חצי הגמר הראשון של המלודיפסטיבלן צפוי להתקיים ב- 6 בפברואר והגמר הגדול יתקיים ב- 13 במרץ. השנה יציין המלודיפסטיבלן 20 שנים מאז הפך לאירוע גדול הכולל שישה מופעים. מארגני התחרות יציינו זאת במהלך המשדרים ויציגו את כברת הדרך שעברה התחרות לאורך השנים.

זו תהיה ההשתתפות ה- 60 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!