איגוד השידור האירופי והפקת האירוויזיון צפויים לקבל החלטה על הפורמט שבו יתקיים אירוויזיון 2021 בתחילת חודש פברואר. ההולנדים מתכוננים לארבעה אפשרויות שונות שכוללות תחרות במתכונת רגילה אך גם תחרות שבה כל נציגי המדינות לא תוכלנה להגיע לרוטרדם.

איגוד השידור האירופי הציג בחודש ספטמבר ארבעה פורמטים שונים בהם יוכל אירוויזיון 2021 להתקיים בהתאם למצב התפשטות מגפת הקורונה בהולנד וביתר מדינות אירופה. הפורמטים השונים כללו אפשרות של תחרות במתכונת רגילה, תחרות עם קהל מצומצם, תחרות שבה חלק מהמשלחות לא תוכלנה להגיע לרוטרדם או תחרות בה כל נציגי המדינות יאלצו להישאר במדינותיהם כאשר רק ההנחייה תשודר מרוטרדם.
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שקורה בעולם האירוויזיון?
זה בדיוק הזמן להתחיל לעקוב אחרינו גם באינסטגרם! לחצו כאן!

מתי תתקבל ההחלטה?

סיטסה באקר (Sietse Bakker), מפיק אירוויזיון 2021, התראיין השבוע לעיתון ה"טלגרף" ההולנדי שם הוא הודיע כי החלטה לגבי הפורמט בו ייערך האירוויזיון הקרוב במאי תתקבל בתוך 4-5 שבועות, כלומר בתחילת חודש פברואר.

מה מצב התחלואה בהולנד?

בימים אלה מתגלים מידי יום כ- 8,000 נשאים של נגיף הקורונה כאשר הולנד נמצאת בשיאו של גל תחלואה נוסף והקשה ביותר עד כה. ממשלת הולנד הטילה הגבלות רבות כאשר תושביה מתבקשים להפחית את היציאה מבתיהם, יש לעבוד מהבית במידת האפשר, להמנע משהייה במקומות הומי אדם, להקפיד על מרחק של 1.5 מטר מאדם לאדם וכמובן עטיית מסכה במקומות ציבוריים. כמובן שכל אירועי התרבות בשלב זה מושבתים. ההגבלות הקיימות תשארנה בתוקף לפחות עד ה- 19 בינואר.

חיסון נגד נגיף הקורונה עדיין לא ניתן בהולנד. על פי התכנונים, מערכת הבריאות בהולנד תחל לחסן את אזרחיה ב- 8 בינואר.

קשה לצפות בשלב זה מה יהיה מצב התחלואה בהולנד בחודש מאי ולכן הפקת האירוויזיון ואיגוד השידור האירופי מנסים לדחות ככל הניתן את ההחלטה לגבי הפורמט בו יתקיים האירוויזיון הקרוב.
כאמור, איגוד השידור האירופי הציג ארבעה פורמטים שונים בהם תוכל להתקיים תחרות אירוויזיון 2021 בחודש מאי:

אפשרות ראשונה: אירוויזיון במתכונת רגילה

האפשרות הראשונה מציגה את האירוויזיון במתכונת שאנו מכירים ואוהבים. התחרות תתרחש ב- Rotterdam Ahoy ותכלול את שלושת חצאי הגמר והחזרות הנלוות במתכונת הרגילה. באולם ישבו אוהדים וחברי משלחות שיגיעו לרוטרדם מכל רחבי אירופה כדי לצפות במופע. כל הפעילויות הקשורות לתחרות כמו ה- Eurovillage וה- Euroclub יתקיימו כסדרם.
באיגוד השידור האירופי מדגישים כי "קיום אפשרות זו תלויה בעיקר במציאת חיסון לנגיף הקורונה ונתינתו לשוהים ברוטרדם".

אפשרות שניה: אירוויזיון עם ריחוק חברתי

תחת אפשרות זו יתקיימו כל שלושת חצאי הגמר והחזרות אך תחת מגבלה של ריחוק חברתי. כלומר, הצופים בקהל יאלצו לשבת/לעמוד במקומות מסומנים במרחק של 1.5 מטר זה מזה לאורך כל המופע.
ב- EBU מודעים לכך שאפשרות זו תדרוש סידור מחדש של צורת ההושבה באולם ולכן כמות הקהל באולם תפחת בצורה משמעותית. כזכור, הכרטיסים הרבים שנמכרו עבור אירוויזיון 2020 תקפים גם לאירוויזיון הבא, ולכן במידה ואפשרות זו תצא לפועל, מתכוונים ב- EBU לערוך הגרלה בין האוהדים הרבים שכבר רכשו כרטיס לתחרות. אלה שלא יזכה להגיע לרוטרדם השנה יקבלו החזר כספי מלא.
בנוסף, אפשרות זו תקטין גם את גודלן של המשלחות וכמובן את כמות אמצעי התקשורת שיוכלו להגיע לסקר את האירוע. פעילויות הקשורות בתחרות כמו ה- Eurovillge וה- Euroclub יצומצו משמעותית.
נדגיש כי אפשרות זו תואמת את ההגבלות הקיימות של ממשלת הולנד נכון לרגע זה בכל הקשור להופעות חיות.
אפשרות שלישית: אירוויזיון תחת מגבלות תנועה

האפשרות השלישית לוקחת בחשבון מצב בו משלחות מסויימות עשויות להיות תחת מגבלות או הסגר ולכן לא תוכלנה להגיע לרוטרדם.
תחרות האירוויזיון תצא לפועל מרוטרדם שבהולנד, תחת מגבלת ריחוק חברתי ומרחק בקהל של 1.5 מטר, כפי שהוצג באפשרות השניה. יחד עם זאת, במידה ומשלחות מסויימות לא תוכלנה להגיע לרוטרדם, תינתן האפשרות להתמודד בתחרות כאשר המשלחת תוכל לבצע את השיר, בהקלטה מראש, מתוך המדינה של המשלחת. יתר המופע יתקיים ברוטרדם בשידור חי.

אפשרות רביעית: אירוויזיון תחת סגר

מדובר באפשרות הבעייתית ביותר עבור הפקת האירוויזיון ואיגוד השידור האירופי. במידה והולנד תכנס שוב להסגר בתקופת האירוויזיון, התחרות תתקיים ללא קהל וללא פעילויות ברוטרדם.
כל נציגי המדינות המתמודדות ישארו בביתם כאשר הנציגים יאלצו לשלוח הופעה חיה מוקלטת של שירן אשר תוצג בתחרות. חלקי ההנחייה יתקיימו ב- Rotterdam Ahoy – אך ללא קהל.
אפשרות זו זהה למגבלות בהן תתקיים השנה תחרות אירוויזיון הילדים (Junior Eurovision) בפולין.
אירוויזיון 2021 – תאריך

איגוד השידור האירופי הכריז כבר בחודש יוני על תאריכי התחרות הבאה: חצי הגמר הראשון יתקיים ב- 18 במאי, חצי הגמר השני יתקיים ב- 20 במאי והגמר הגדול יתקיים ב- 22 במאי. כל האירועים יתקיימו ב- Ahoy Arena שבעיר רוטרדם.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!