הודלפו הגרסאות הסופיות של שלושת שירי הגמר בביצוע של עדן אלנה. השירים יתמודדו בגמר "השיר הבא לאירוויזיון 2021" ואחד מהם יהפוך לנציג הישראלי באירוויזיון הקרוב.

צילום: רן יחזקאל

בתאגיד השידור הישראלי רצו לשמור את כל הקלפים ביד ולחשוף את כל הפרטים על השירים המתמודדים בגמר התחרות, כולל זהות היוצרים והגרסאות הסופיות, בזמן שנקבע על ידם כדי למנוע הטייה של התוצאות. אך כתב הבידור של ישראל היום, ערן סוויסה, החליט לעשות לתאגיד הצעיר בית ספר לתקשורת. סוויסה חשף פרטים חשובים לפני התאגיד ושמר על הבכורה כאשר פרסם את שמות השירים, שמות היוצרים, דוגמיות של השירים ואפילו את הגרסה המלאה של השיר המתמודד "Set Me Free". במקום שהתאגיד ינהל את הדברים הוא ניאלץ להתנהל בהתאם להדלפות של ערן סוויסה.

הבוקר חשף סוויסה דוגמיות של השירים בביצוע של עדן אלנה, דוגמיות שונות מאלה שחשף התאגיד באופן רשמי. התאגיד הגיב ברשתות החברתיות כאשר רשם בהומור "מישהו יודע מתי הוא חושף את השירים המלאים?" ולכן, סוויסה לא נשאר חייב וחשף את הגרסה המלאה של השיר "Set Me Free" דקות לאחר מכן. את הגרסה המלאה ניתן למצוא בקישור הבא.

בהמשך חשף סוויסה את שלושת הגרסאות המלאות בביצוע של עדן אלנה אשר יתמודדו בגמר "השיר הבא לאירוויזיון 2021" – לחצו כאן להאזנה.

בתאגיד בטוחים שהגורם אשר מדליף לערן סוויסה את המידע והשירים הוא גורם פנימי ולכן בשעה זו עושים ברשת הטלוויזיה בדק בית ובוחנים מי אותו גורם שעומד מאחורי ההדלפות. לעומת זאת, חלק מהגולשים מאמינים שהתאגיד "מדליף" בעצמו את המידע לסוויסה כדי ליצור באז סביב הליך הבחירה הישראלי לאירוויזיון מאחר ורמת העיניין בתחרות השנה נמוכה בעקבות הפסקת שיתוף הפעולה בין תאגיד השידור לקשת במסגרת התכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון". אביב אורי גל כתב לתאגיד בתגובה לשאלתם: "נעדכן אתכם ברגע שערן יחשוף את השירים. אל תדאגו", תוך הבעת ביקורת על התנהלות התאגיד.

 


ההצבעה לשיר אשר ייצג את ישראל באירוויזיון תחל ב- 19 בינואר ותסתיים ב- 24 בינואר. יום למחרת, ב- 25 בינואר, יוכרז השיר הזוכה במסגרת משדר "השיר שלנו לאירוויזיון 2021" בהנחייתה של לוסי איוב. במשדר ישודרו הקליפים הרשמיים בביצועה של עדן אלנה וישולבו בו קטעי וידאו החושפים את היוצרים מאחורי שירי הגמר ואת המפגש הראשוני בין היוצרים לזמרת הצעירה.

עדן אלנה תתמודד בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021 שיתקיים ב- 18 במאי. הגמר הגדול של התחרות צפוי להיערך ב- 22 במאי.

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

 


הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!