תאגיד השידור חשף 20 שניות משלושת השירים שעלו לגמר "השיר שלנו לאירוויזיון 2021". בנוסף, מילות השיר "Ue La La" שונו כדי לעמוד בתקנון התחרות.

תאגיד השידור הישראלי חשף היום 20 שניות מתוך שלושת השירים שעלו לשלב הסופי בהליך הבחירה הישראלי לאירוויזיון 2021. חשיפת השירים מגיעה לאחר ביקורת רבה שנשמעה בציבור על השירים שנבחרו ועל הוידאו הקצר שחשף אמש התאגיד, שרק העמיק את הביקורת הרבה, משום שבוידאו נראה כי עדן נהנית לבצע את השיר "La La Love" בזמן שבשירים האחרים ישנה תחושה של אי נוחות בביצוע של עדן אלנה. הגרסאות המלאות תחשפנה ב- 18 בינואר ב'כאן גימל' ורשתות החברתיות.
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שקורה בעולם האירוויזיון?
זה בדיוק הזמן להתחיל לעקוב אחרינו גם באינסטגרם! לחצו כאן!
עוד אנו יודעים לספר כי גורמים אשר מקורבים ליוצרי השירים הגישו בקשה לתאגיד לחשוף את הטיזרים הקצרים שנחשפו היום כדי למנוע תחושה של הטייה שעלולה להיווצר בעקבות הוידאו שנחשף אמש.

כידוע, שני שירים מתוך השלושה נבחרו על ידי הציבור בזמן ששיר אחד נוסף נבחר על ידי וועדה מטעם התאגיד. כעת אנו יכולים לחשוף כי הוועדה בחרה בשיר שהגיע למקום השלישי בקרב המאזינים, כך שישנה התאמה מלאה בין בחירת המאזינים לבחירת הוועדה, ולכן ניתן לומר ששלושת השירים שעלו לגמר הם גם שלושת השירים שהגיעו למקומות הראשונים בקרב הציבור.

אלו הם תוצאות 6 השירים המודחים:

4. "Shoulders" ("שולדר'ס") – 12.1% מהקולות
5. "Spilling Magic" ("קסם") – 10.4% מהקולות
6. "Can't Stop a Hurrican" ("הוריקן") – 8.9% מהקולות
7. "Flying" ("עפים") – 8.7% מהקולות
8. "Coming Out" ("יוצאת לחופשי") – 7.3% מהקולות
9. "Rise Up Today" ("נזרח היום") – 7.2% מהקולות
שינוי במילים ל- "Ue La La"

ערן סוויסה, כתב הבידור של "ישראל היום", מדווח היום שבשיר "Ue La La" שנכתב בין היתר על ידי בעלת מותג האופנה אלין כהן, שונו מילות השיר מחשש שאיגוד השידור האירופי (EBU) יפסול את השיר בשל מילים שעשויות להתפרש כבעלות אופי מסחרי. נזכיר כי במילות השיר מופיע הביטוי "Mon Cheri" שעשוי להתקשר לאחד המוצרים שמשווקת כהן.

ההצבעה לשיר אשר ייצג את ישראל באירוויזיון תחל ב- 19 בינואר ותסתיים ב- 24 בינואר. יום למחרת, ב- 25 בינואר, יוכרז השיר הזוכה במסגרת משדר "השיר שלנו לאירוויזיון 2021" בהנחייתה של לוסי איוב. במשדר ישודרו הקליפים הרשמיים בביצועה של עדן אלנה וישולבו בו קטעי וידאו החושפים את היוצרים מאחורי שירי הגמר ואת המפגש הראשוני בין היוצרים לזמרת הצעירה.

עדן אלנה תתמודד בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021 שיתקיים ב- 18 במאי. הגמר הגדול של התחרות צפוי להיערך ב- 22 במאי.

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!