אירוויזיון הילדים (אירוויזיון ג'וניור) לשנת 2020 יתקיים הערב בשעה 18.00 שעון ישראל. סיכמנו לכם את כל המידע שחשוב לדעת וכמובן דאגנו לקישור לצפייה בתחרות.

אירוויזיון הילדים (אירוויזיון ג'וניור) יתקיים הערב בשעה 18.00 במשדר חגיגי מוורשה שבפולין. זו תיהיה התחרות ה- 18 שתתקיים ברצף כאשר גם מגיפת הקורונה לא הצליחה לעצור את התחרות הזו. ישראל אמנם לא תשתתף בתחרות, אך מומלץ מאוד לצפות בתחרות משום שהערב מתקיים, למעשה, הפיילוט לתחרות האירוויזיון של "הגדולים" שתתקיים בעוד חמישה חודשים.

ניתן לצפות בתחרות כאן, באתר EuroMix. רוצים לקבל התראה כשהתחרות מתחילה? לחצו על הפעמון הכחול שנמצא בצד ימין של המסך!

עקבו אחרינו גם בדף האינסטגרם שלנו – את זה לא כדאי לכם לפספס!

לפניכם כל הפרטים החשובים לקראת אירוויזיון הילדים הערב:

רשימת המתמודדים:

לפי סדר ההופעה הערב

 1. גרמניה – Susan – Stronger With You
 2. קזחסטן – Karakat Bashanova – Forever
 3. הולנד – UNITY – Best Friends
 4. סרביה – Petar Ančić – Heartbeat
 5. בלרוס – Arina Pehtereva – Aliens
 6. פולין – Alicja Tracz – I’ll Be Standing
 7. גאורגיה – Sandra Gadelia – You Are Not Alone
 8. מלטה – Chanel Monseigneur – Chasing Sunsets
 9. רוסיה – Sofia Feskova – My New Day
 10. ספרד – Soleá – Palante
 11. אוקראינה – Oleksandr Balabanov – Vidkryvai
 12. צרפת – Valentina – J’imagine

לראשונה בתחרות, כל ההופעות צולמו מראש. 4 מתוך 12 המתמודדים (אוקראינה, מלטה, פולין וסרביה) הוקלטו באולפן בוורשה. יתר המתמודדים צילמו את הביצוע שישודר ערב במדינתם. איגוד השידור האירופי דרש מהמדינות המשתתפות לבנות במות זהות בכל המדינות בהן צולמו ההופעות. שימו לב כי גם באירוויזיון עצמו, שיתקיים בחודש מאי, יתכן שחלק או כל הביצועים יצולמו מראש ולכן יהיה מעניין לראות את "הפיילוט" שיתקיים הערב.

באולם בוורשה יהיה קהל מצומצם שיאלץ לשמור על מרחק בהתאם להגבלות הקורונה בפולין.

המופע:

את התחרות ינחו אידה נוואקווסקה (Ida Nowakowska), ראפל ברזוזווסקי (Rafał Brzozowski) ומלגורזטה טומשווסקה (Małgorzata Tomaszewska).

במהלך הערב יופיע זוכה אירוויזיון 2019, דאנקן לורנס (Duncan Laurence) שיבצע את השיר הזוכה – "Arcade", יחד עם שתי זוכות אירוויזיון הילדים הפולניות: ויקי גאבור (Viki Gabor), זוכת אירוויזיון הילדים לשנת 2019, ורוקסנה ונגיאל (Roksana Węgiel‬‎), זוכת אירוויזיון הילדים לשנת 2018.

בנוסף, תשתתף הזמרת אליציה שמפלינסקה (Alicja Szemplińska) שנבחרה לייצג את פולין באירוויזיון 2020 שבוטל בשל מגפת הקורונה. שמפלינסקה תבצע את השיר עימו הייתה אמורה להתמודד – "Empire".

ההצבעה

תוצאות התחרות יקבעו על ידי צוות שופטים (50%) והצבעה אינטרנטית (50%). אמש צפו השופטים בחזרה מלאה לפיה קבעו את הצבעתם. בכל מדינה הוקם צוות שיפוט המורכב משלושה מבוגרים ושני ילדים. תוצאות התחרות ייחשפו על ידי נציגים שונים מכל מדינה שיקריאו את הנקודות ממדינתם. זאת, למרות שב- 7 השנים הקודמות הקריאו הנציגים את הניקוד מתוך האולם בו התקיימה התחרות. שינוי נוסף הקשור בחשיפת התוצאות הוא שהשנה יקריאו הנציגים ראשית את 12 הנקודות ור קלאחר מכן ייחשפו יתר הנקודות (1 עד 10) על המסך.

50% נוספים יקבעו על ידי מצביעים שיתבקשו להצביע לשלושה שירים. ניתן להצביע מכל מקום בעולם ולא רק מהמדינות המשתתפות, ובנוסף, כל מצביע יכול להצביע גם למדינתו, בניגוד לאירוויזיון. ההצבעה פתוחה הערב עד השעה 17.59 שעון ישראל, ותיתפתח שוב מחדש לאחר שידור ביצועי השירים.

מי צפוי לזכות

טבלאות ההימורים לקראת התחרות מצביעות על 4 מדינות עיקריות שעשויות לזכות הערב. מדובר בפולין, צרפת, ספרד ובלרוס. פולין זכתה בתחרות פעמיים בשנים 2018 ו- 2019, בלרוס גם זכתה בתחרות פעמיים ב- 2005 וב- 2007, ספרד זכתה בתחרות פעם אחת בשנת 2004 ואילו צרפת השיגה רק את המקום השני בשנת 2018.

מה עם ישראל?

בחודש יולי תאגיד השידור הישראלי הודיע ל- EuroMix כי ישראל לא תתמודד באירווזיון הילדים לשנת 2020.

ישראל התמודדה לראשונה באירוויזיון הילדים בשנת 2012, אז ייצגה את ישראל להקת Kids.il שמחצית מחבריה הם בוגרי התכנית "בית ספר למוסיקה" המשודרת בקשת. בלהקה כיכבה גם הזמרת עדי ביטי. הלהקה ביצעה את השיר "Let the Music Win" והגיעה למקום ה- 8 מתוך 12 מדינות מתמודדות.

רשות השידור המיתולוגית החליטה שלא להתמודד בתחרות ב- 2013 אך חזרה ב- 2016 עם הצמד שיר וטים שביצעו את השיר "Follow My Heart". השניים הגיעו למקום ה- 15 מתוך 17 מדינות.

תאגיד השידור הישראלי החליט לנסות את מזלו כאשר ערך בשנת 2018 קדם אירוויזיון לילדים בו התמודדו שישה ילדים. נועם דדון נבחר לנציג ישראל עם השיר "ילדים כאלה" שנכתב ובוצע במקור על ידי הזמר עדן חסון. דדון הגיע למקום ה- 14 מתוך 20 מתמודדים ומאז ישראל לא שבה לתחרות.

איך ניתן לצפות באירוויזיון הילדים?

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!