איגוד השידור האירופי דורש מכל 41 המדינות המתמודדות לצלם "ביצוע חי" של השיר הנבחר לצורך גיבוי, למקרה שחלק מן המשלחות לא תוכלנה להגיע לרוטרדם בחודש מאי. הפקת אירוויזיון 2021 נערכת לכל תרחיש אפשרי.

איגוד השידור האירופי החליט שכל מדינה אשר צפויה להשתתף באירוויזיון 2021 תכין קלטת הקלטה של ביצוע חי לגיבוי שיצולם באולם מקומי, ללא קהל וללא עריכה. הקלטות אלה ישמשו את איגוד השידור האירופי למקרה שחלק מהמשלחות, או כולן, לא תוכלנה להגיע לרוטרדם בחודש מאי 2021 בשל מגבלות הקורונה. במקרה שכזה יוקרן הביצוע המוקלט כחלק מהתחרות.עקבו אחרינו גם בדף האינסטגרם שלנו – את זה לא כדאי לכם לפספס!

עד חודש מרץ מתבקשות כל 41 המדינות המשתתפות להקדיש 60 דקות לצילומים במהלכן יבצע האמן הנבחר את שירו במדינתו. במהלך 60 הדקות ניתן לבצע את השיר עד שלוש פעמים כאשר ראש המשלחת המקומית יחליט איזה מהביצועים ישלח כגיבוי. חל איסור מוחלט לבצע עריכה בסאונד (לשלב קטעי שירה מטייקים שונים) או עריכה בתמונה (לשלב קטעי וידאו מטייקים שונים). הביצוע יצולם ללא קהל. על הביצוע להיות אותנטי מתחילתו ועד סופו, ללא מניפולציות, בדומה לביצוע חי על בימת האירוויזיון. הנחיות מדוייקות כדי לשמוע על ההגינות והשיוויון בין המדינות ינתנו לכל רשתות הטלוויזיה המקומיות לפני הצילומים.

בנוסף, מתבקשות כל רשתות הטלוויזיה שלא לפרסם את ההקלטה עד למועד שידור התחרות. בצילומי הביצוע אסור לעשות שימוש בגרפיקה המדמה מציאות, מים, קונפטי, מסך ירוק וצילומי רחף. במהלך הצילומים יתבצע חיבור ישיר בו יצפה מפקח האירוויזיון שהכל מתנהל כשורה.ההחלטה לדרוש מכל מדינה הקלטה לגיבוי נובעת מכך שבאיגוד השידור האירופי הוחלט לקיים את תחרות האירוויזיון השנה "בכל מחיר". בחודש ספטמבר הציג איגוד השידור האירופי ארבעה פורמטים לפיהם יערך האירוויזיון:
  • אירוויזיון במתכונת רגילה
  • אירוויזיון עם קהל בריחוק חברתי (קהל מצומצם)
  • אירוויזיון תחת מגבלות תנועה (משלחות מסויימות לא תוכלנה להגיע בשל מגבלות)
  • אירוויזיון תחת סגר (אירוויזיון ללא קהל כאשר כל הנציגים נשארים בארצם)
בשלב זה הפקת האירוויזיון נערכת לכל התרחישים כאשר היא מתמקדת בתרחיש שבו האירוויזיון יערך עם קהל בהיקף מצומצם מאחר ובהולנד מבינים שאירוויזיון 2021 ככל הנראה לא יוכל להתקיים במתכונת הרגילה. החלטה סופית לגבי המתכונת בה יערך האירוויזיון הבא צפויה לקראת חודש מרץ.

אירוויזיון 2021 צפוי להתקיים ב- 18, 20 ו- 22 במאי ברוטרדם שבהולנד. המנחים של התחרות יהיו אדסיליה רומבליי (Edsilia Rombley), שאנטל יאנזן (Chantal Janzen) ויאן סמית (Jan Smit). כוכבת הרשת ניקי טוטוריאלס תשמש כ"מנחת רשת". עיצוב הבמה שתוכנן לאירוויזיון 2020 ילווה אותנו לאירוויזיון הבא. את ישראל צפויה לייצג הזמרת עדן אלנה.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!