הנציג של דנמרק לאירוויזיון 2021 יבחר בעזרת תחרות ה- Dansk Melodi Grand Prix שתערך ב- 6 במרץ. בתחרות יתמודדו 8 שירים.

ה- Dansk Melodi Grand Prix, שידוע כקדם אירוויזיון של דנמרק, ייערך ב- 6 במרץ. הזוכה בתחרות יזכה לייצג את המדינה הסקנדינבית באירוויזיון 2021 שצפוי להערך ברוטרדם. כך חשפה רשת הטלוויזיה הדנית (DR).
לעדכונים נוספים ושליחת חדשות – היכנסו לעמוד הפייסבוק או האינסטגרם שלנו

רשת הטלוויזיה חשפה שלראשונה מאז 1999 יתמודדו בתחרות 8 שירים ולא 10. כל השירים המתמודדים צריכים להיות בעלי קשר לדנמרק, היוצרים ו/או האמנים צריכים להיות בעלי אזרחות דנית, צריכים להתגורר בדנמרק או להיות נשואים לאזרח דני. גם אזרחי איי פארו וגרינלנד, שנחשבים לאזרחי אוטונומיות השייכות לדנמרק, יוכלו להשתתף בתחרות. בזמן שיוצרים יכולים לקחת חלק ביצירתם של מספר שירים, על הזמרים המבצעים לשלוח שיר אחד בלבד.

בשנה שעברה היה הקדם אירוויזיון הדני לקדם היחיד שנערך ללא קהל בשל התפשטות נגיף הקורונה, אך גם השנה לא ברור בשלב זה האם התחרות תערך אם קהל או לאו. בכל מקרה, התחרות צפויה להערך באולפני DR Byen שבקופנהגן.רשת הטלוויזיה הצהירה בעבר שנציגי דנמרק לאירוויזיון שבוטל, בן וטן (Ben & Tan), שהיו אמורים לייצג את המדינה עם השיר "Yes", לא יקבלו מקום אוטומטי בתחרות. "אנו בוחרים לראות במופע אשר יופק על ידי איגוד השידור האירופי, 'Europe Shine A Light', כסיום של תחרות הקדם אירוויזיון לשנת 2020, ונתחיל לעבוד על תחרות חדשה לקראת השנה הבאה". בעקבות הצהרה זו הודיעו השניים שלא ישתתפו בקדם אירוויזיון לשנת 2021.

זו תהיה ההשתתפות ה- 49 של דנמרק באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנים 1963, 2000 ו- 2013. הזכייה האחרונה הייתה בזכות השיר "Only Teardrops" בביצוע של אמלי דה פורסט (Emmelie de Forest).

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!