הזמרת סמנתה טינה החלה בחיפוש אחר השיר המתאים לאירוויזיון 2021. עבור הזמרת נערכה השבוע סדנת כתיבה עם טובי היוצרים בלטביה.

השבוע נערכה סדנת כתיבה עבור הזמרת הלטבית סמנתה טינה (Samanta Tīna) שצפוייה לייצג את לטביה באירוויזיון 2021. מטרת הסדנה הייתה לכתוב "שיר מנצח" עבור האירוויזיון הקרוב.
עקבו אחרינו גם בדף האינסטגרם שלנו – את זה לא כדאי לכם לפספס!

בין המתשתתפים בסדנה ניתן למצוא את הזמרת והיוצרת המוכשרת אמינטה (Aminata) שייצגה את לטביה באירוויזיון 2015 עם השיר "Love Injected" ויצרה גם את השיר לאירוויזיון 2016 ו- 2020. היוצר והמפיק המוסיקלי קספרס אנסונס (Kaspars Ansons) שיצר יחד עם אמינטה את השיר לאירוויזיון 2015 ולאירוויזיון 2016. ארניס רצינסקיס (Arnis Racinskas) שהפיק את השיר "I'm Still Breathing" שאמור היה להתמודד באירוויזיון 2020 ועוד.

סמנתה טינה נבחרה לייצג את לטביה באירוויזיון 2020 לאחר שזכתה במקום הראשון בתחרות ה- Supernova 2020, שמשמת כקדם אירוויזיון מקומי. בשל מגפת הקורונה בוטלה תחרות האירוויזיון ולכן ברשת הטלוויזיה הלטבית, LTV, החליטו כבר בחודש מאי להמשיך את שיתוף הפעולה עם הזמרת גם לקראת אירוויזיון 2021.

גם בשלב זה לא ברור כיצד רשת הטלוויזיה הלטבית תבחר את השיר אשר תשיר סמנתה טינה על בימת האירוויזיון. יתכן שהשיר ייבחר בבחירה פנימית או שתערך תחרות טלוויזיונית בה תציג הזמרת מספר שירים לבחירה.
סמנתה טינה – מי זו?

סמנתה טינה (Samanta Tīna), בת 30, ניסתה לייצג את לטביה חמש פעמים, כאשר ב- 2012 ו- 2013 הגיעה למקום השני וב- 2014 הגיעה למקום השלישי. בשנה שעברה התמודדה עם השיר "Cutting the Wire" ודורגה במקום השביעי. הזמרת ניסתה לייצג גם את המדינה השכנה ליטא בשנים 2013 ו- 2017. בשנת 2020, לאחר שזכתה בקדם אירוויזיון הלטבי, היה נראה שחלומה עמד להתגשם, אך התחרות בוטלה בשל התפרצות מגפת הקורונה. כעת חלומה סוף סוף מתגשם.
זו תיהיה ההשתתפות ה- 21 של לטביה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון ב- 2002 שהושג על ידי מארי אן (Marie N) עם השיר "I Wanna". לטביה הייתה הבטחה גדולה מאוד באירוויזיון בשנותיה הראשונות. השתתפותה הראשונה הייתה בשנת 2000 אז זכתה במקום ה- 3. שנתיים לאחר מכן כבר זכתה במקום הראשון. למרות זאת, ב- 11 השנים האחרונות הצליחה המדינה לעלות לגמר רק פעמיים.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!