נורווגיה: נחשפו מועדי הגמר וחצאי הגמר של ה- Melodi Grand Prix. הנציג הנורווגי לאירוויזיון ייבחר ב- 20 בפברואר.

ראש המשלחת הנורווגית לאירוויזיון, סטיג קארלסן (Stig Karlsen), חשף כי תחרות הקדם אירוויזיון המקומית אשר נקראת 'Melodi Grand Prix' תחל ב- 16 בינואר, אז ייערך חצי הגמר הראשון, כאשר בכל שבוע יערך חצי גמר. הגמר הגדול ייערך ב- 20 בפברואר. התחרות, תתקיים מידי שבוע באולם ה- H3 שבפורנבו שנמצא בסמוך לאוסלו.
עקבו אחרינו גם בדף האינסטגרם שלנו – את זה לא כדאי לכם לפספס!

Melodi Grand Prix – תאריכים:

  • 16 בינואר – חצי גמר ראשון
  • 23 בינואר – חצי גמר שני
  • 30 בינואר – חצי גמר שלישי
  • 6 בפברואר – חצי גמר רביעי
  • 13 בפברואר – חצי גמר חמישי
  • 20 בפברואר – גמר
ארבעה מתמודדים יתמודדו 'ראש בראש' בכל חצי גמר, כאשר מכל חצי גמר יעלה מתמודד אחד לגמר הגדול. לגמר יצטרפו 5 מתמודדים נוספים שיבחרו במסלול נפרד על ידי רשת הטלוויזיה הנורווגית.

קארלסן ציין כי בנורווגיה מתכננים לכלול קהל בחצאי הגמר ובגמר, אך הדבר תלוי במגבלות הקיימות בנורווגיה בחודשי החורף. בשלב זה מותרת בנורווגיה התכנסות עד 200 איש.

הזמרת אולריקה (Ulrikke), אשר נבחרה לייצג את נורווגיה באירוויזיון 2020 עם השיר "Attention", הוזמנה להשתתף אוטומטית בגמר ה- MGP. הזמרת דחתה את ההצעה ובמקום זאת תיקח חלק בהופעת הביניים בשלב הגמר, שם תבצע את השיר לאירוויזיון 2020 בנוסף לשיר חדש.

השנה תהיה ההשתתפות ה- 59 של נורווגיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא כמובן המקום הראשון בו זכו 3 פעמים: 1985, 1995, 2009.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!