רשת הטלוויזיה הגרמנית מתייחסת לחשיפת הזמרת כי הוצע לה לייצג את גרמניה באירוויזיון 2021 אך לאחר מכן רשת הטלוויזיה המקומית התחרטה.

הזמרת הארמנית, איווטה מוקוצ'יאן (Iveta Mukuchyan), חשפה בפוסט כנה ומרגש כי הוצע לה לייצג את גרמניה באירוויזיון 2021 ולאחר מכן רשת הטלוויזיה הגרמנית חזרה בה מההצעה. לטענת מוקוצ'יאן, הסיבה לכך שהזמרת לא תייצג את גרמניה באירוויזיון היא משום שהזמרת הניפה במהלך חצי הגמר באירוויזיון 2016 את דגל המובלעת נגורנו קרבאך שנמצאת תחת שלטון של אזרבייג'אן המוסלמית בזמן שרוב תושביה משתייכים לעם הארמני הנוצרי. מוקוצ'יאן טוענת כי בעקבות פרוץ הלחימה באזור ב- 29 בספטמבר פחדו בגרמניה לנקוט עמדה פוליטית ולשלוח שוב את הזמרת לאירוויזיון כנציגת גרמניה.
לעדכונים נוספים ושליחת חדשות – היכנסו לעמוד הפייסבוק או האינסטגרם שלנו

כעת, מבקשים ברשת הטלוויזיה הגרמנית NDR להגיב לטענות הזמרת. בתגובה ששלחה רשת הטלוויזיה לאתר ESC Kompakt נטען כי חברת Digame, אשר מסייעת ומייעצת לרשת הטלוויזיה בתהליך בחירת הנציג הגרמני לאירוויזיון, עשתה טעות כאשר כללה את איווטה בתהליך.

"Digame ו- NDR הסכימו מראש כי גרמניה לא תשלח נציג לאירוויזיון שכבר השתתף בתחרות הבינלאומית כנציג של מדינה אחרת. איווטה מוקוצ'יאן נכללה בטעות בהליך הראשוני של בחירת השיר הגרמני לאירוויזיון ועודכנה על כך על ידי Digame. הסיבה היחידה שהתמודדותה של מוקוצ'יאן ירדה מהפרק היא משום שהזמרת יצגה את ארמניה באירוויזיון. אין לכך סיבה אחרת. הצהרות פוליטיות לא שיחקו תפקיד בנושא".
הליך הבחירה הגרמני לאירוויזיון 2021

הליך הבחירה לאירוויזיון 2021 בגרמניה כולל ועדה אשר כוללת 100 אוהדי אירוויזיון ו- 20 שופטים בינלאומיים שכבר שפטו בעבר בתחרות האירוויזיון. שני הגורמים הללו ימליצו על רשימת מתמודדים אשר יתבקשו להגיש שירים שמתוכם ייבחר הנציג הגרמני לאירוויזיון.

זו תיהיה ההשתתפות ה- 64 של גרמניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון – פעמיים בלבד – ב- 1982 וב- 2010.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!