בשוודיה פרסו את תאריכי הקדם אירוויזיון השוודי. השנה מתכוונים לציין לתחרות 20 שנים מאז הפכה התחרות לאירוע הכולל 6 מופעים. 

רשת הטלוויזיה השוודית, SVT, פרסמה את התאריכים לקדם האירוויזיון השוודי לשנת 2021 הידוע בשם ה'מלודיפסטיבלן'. כהרגלם בקודש, השוודים יארחו שישה מופעים, ארבעה חצי גמר, 'גלגל הצלה' ומופע הגמר. כל המופעים יערכו השנה בשטוקהולם הבירה – וזאת בניגוד לשנים קודמות בהן רק מופע הגמר נערך בשטוקהולם ושאר המופעים בערים אחרות בשוודיה.
לעדכונים נוספים ושליחת חדשות – היכנסו לעמוד הפייסבוק או האינסטגרם שלנו

חצי הגמר הראשון – 6 בפברואר 2021
חצי הגמר השני – 13 בפברואר
חצי הגמר השלישי – 20 בפברואר
חצי הגמר הרביעי – 27 בפברואר
'גלגל הצלה' – 6 במרץ
הגמר – 13 במרץ

הגמר של המלודיפסטיבלן ייערך יומיים לפני מפגש המשלחות של כל המדינות, ב-15 במרץ.

כזכור, קיום המופעים בערים שונות בשוודיה היה מוטל בספק, וכעת זה סופי שכלל המופעים יתקיימו בבירה בלבד לאור מגפת הקורונה שפוקדת את העולם כולו, וההגבלות הנוגעות להתקהלויות בשוודיה, איסור של ממשלת שוודיה על התקהלויות העולות על 50 איש, אשר נכנס לתוקף ב- 29 במרץ השנה.
אנט אלניוס, מנהלת פרוייקטים של המלודיפסטיבלן: "קיום המופעים בערים שונות דורש תכנון קפדני. במציאות הנוכחית בה קיימות הגבלות על התקהלויות ואיש אינו יודע איך תראה המציאות שלנו בסוף השנה הנוכחית, הדבר הפך להיות לבלתי אפשרי מבחינת SVT". ככל הנראה המופעים יתקיימו בתוך אולם Annex אשר נמצא ליד הגלובן ארנה, או NEP studios  ב- Spanga , מתול האולפן בו משדר ערוץ TV4 האיידול השוודי.
20 שנים למלודיפסטיבלן המחודש

ב- 2021 יציין המלודיפסטיבלן 20 שנים מאז הפך לאירוע הכולל שישה מופעים, שכן לפני המעבר היה מדובר במופע אחד בלבד. המארגנים מצהירים כי למרות המגפה והנסיבות יציינו במשדרים את חגיגות 20 השנים ויציגו את כברת הדרך שעברה התחרות.

אלניוס הוסיפה: "השנה נציין 20 שנים מאז תחילת המלודפיסטיבלן המודרני, ואנו מתכוונים לציין זאת בדרך מיוחדת. אם יש זמן בו אנו צריכים יותר מתמיד, להתאחד, להסכים ולחשוב מחוץ לקופסה – זה עכשיו. למרות המצב, אנחנו שמחים ומרוצים שאנו מסוגלים לספק תחרות מוזיקה מרגשת ומרתקת כמו תמיד. המלודיפסטיבלן ממשיך להיות למסרות עבור כולנו ולמסיבה הגדולה ביותר בשוודיה.

זו תהיה ההשתתפות ה- 60 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!