בתעשיית המוסיקה של מונטנגרו קוראים לרשת הטלוויזיה המקומית לשוב להתמודד בתחרות האירוויזיון. זאת בעקבות פרסום של חברת הועידה של רשת הטלוויזיה שטוענת כי המדינה לא "תביך את עצמה" גם באירוויזיון 2021.

תעשיית המוזיקה המקומית במונטנגרו קוראת לרשת הטלוויזיה של מונטנגרו, RTCG, לשוב להתמודד בתחרות האירוויזיון, בעקבות פרישתה של המדינה לאחר אירוויזיון 2019. הארגון פרסם הצהרה בנושא בעקבות הערה של אחת החברות בוועידה של RTCG, בויאנה יוקיץ' (Bojana Jokić), שבה כתבה בפייסבוק "תנו לי לשמח אתכם לפני התקשורת, אנחנו לא הולכים להביך את עצמנו גם באירוויזיון 2021". יוקיץ', שמשמשת כנציגת הלהט"ב, הורידה את פרסומה מהפייסבוק בעקבות הסערה.
לעדכונים נוספים ושליחת חדשות – היכנסו לעמוד הפייסבוק או האינסטגרם שלנו

הודעת הארגון מגנה את ההחלטה והם מוסיפים את הדברים הבאים: "זו הצהרה מאכזבת של חברת הועדה שאינני יודעים את מי היא מייצגת, אך אנו יודעים שבכל חודש היא מקבלת את המשכורת הממוצעת של RTCG שאותה משלמים האזרחים". עוד הוסיף הארגון "את מי צריך להאשים בהחלטה? אם אנחנו מדברים על האירוויזיון מעולם לא הובכנו, בגלל שמדינתנו הקטנה זכתה לעלות לגמר פעמיים בעשר השנים האחרונות, ומעולם לא הגענו למקום האחרון". הארגון גם פירט את ההצלחה של זמרים שונים ממונטנגרו בתחרות בתור מדינה עצמאית וגם כחלק מיוגוסלביה וסרביה – מונטנגרו.

"זו הסיבה שאנו תוהים מי צריך להיות מובך – גב' יוקיץ' או המוסיקאים שמרוויחים את לחמם ומביאים פרסים מפסטיבלים שונים באזור. אנו שואלים את גב' יוקיץ' אם במעמדה היא מסייעת למוסיקאים צעירים ליצור ולבצע מוסיקה כי, לטענה, 'המוסיקה שלנו מביכה?'"

RTCG טרם נתנה תשובה סופית בנוגע להשתתפותה בתחרות הזמר של האירוויזיון ברוטרדם 2021. בויאנה יוקיץ' בחרה שלא להגיב לידיעה.
מונטנגרו באירוויזיון

מונטנגרו הצטרפה לאירוויזיון כמדינה עצמאית בשנת 2007 והשתתפה עד 2010, אז נאלצה המדינה לפרוש בגלל קשיים כלכליים. הם חזרט לתחרות ב- 2012 ומאז הם בחרו את הנציג שלהם ע"י וועדה פנימית. ב- 2014 מונטנגרו עלתה לגמר עם השיר "Moj Svijet" של הזמר סרגיי צ'טקוביץ' (Sergej Ćetković) שסיים במקום ה- 19 בגמר הגדול. שנה לאחר מכן הם הגיעו למקום הגבוה ביותר שלהם עם השיר "Adio" של הזמר קנז (Knez) באירוויזיון שנערך בווינה – מקום 13 (מתוך 27). לאחר אירוויזיון 2019 החליטו שוב לפרוש מהתחרות בשל קשיים כלכליים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!