רשת הטלוויזיה הבוסנית, BHRT, הודיעה כי לא תוכל להשתתף באירוויזיון 2021. זו השנה החמישית ברציפות בה המדינה הבלקנית לא תשתתף בתחרות.

גם השנה בוסניה הרצגובינה לא תשוב להתמודד בתחרות האירוויזיון. זו תיהיה השנה החמישית ברציפות בה המדינה הבלקנית נעדרת מהתחרות. כך אישרה רשת הטלוויזיה המקומית, BHRT, לאתר ESCToday.
לעדכונים נוספים ושליחת חדשות – היכנסו לעמוד הפייסבוק או האינסטגרם שלנו

רשת הטלוויזיה הבוסנית שרויה מזה מספר שנים במצב פיננסי שאינו מאפשר השתתפות בתחרות. לרשת הטלוויזיה חוב כספי גבוה כלפי איגוד השידור האירופי (EBU) ולכן גם האיגוד מונע מהמדינה להתמודד באירוויזיון.
בוסניה הרצגובינה באירוויזיון

בוסניה והרצגובינה השתתפה לראשונה בתחרות בשנת 1993, ומאז השתתפה בתחרות 19 פעמים. המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השלישי, בשנת 2006, עם השיר "Lejla" בביצוע של Hari Mata Hari. בשנת 2013 נקלעה רשת הטלוויזיה BHRT למשבר כלכלי ובשל כך לא השתתפה המדינה הבלקנית בין השנים 2013-2015. בשנת 2016 חזרה בוסניה להשתתף בתחרות במימון פרטי, אך לראשונה השיר הבוסני כלל לא עלה לגמר. משנת 2017 ועד היום בוסניה והרצגובינה לא מתמודדת בתחרות.

בוסניה והרצגובינה מצטרפת לאנדורה, לוקסמבורג, מונקו וסלובקיה, אשר הכריזו בחודשים האחרונים כי לא ישובו להשתתף באירוויזיון 2021.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!