רשת הטלוויזיה של איטליה, RAI, אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2021 שיתקיים בחודש מאי. לא ידוע בשלב זה כיצד יבחר הנציג האיטלקי לתחרות.

גורמים ברשת הטלוויזיה האיטלקית, RAI, אישרו שאיטליה לא מתכוונת לוותר על השתתפות באירוויזיון 2021, כך טוען אתר האירוויזיון האיטלקי Eurofestival News. ארץ המגף תצטרף ל- 36 מדינות אחרות אשר הביעו עניין בתחרות הבאה, ביניהן גם ישראל.
לעדכונים נוספים ושליחת חדשות – היכנסו לעמוד הפייסבוק או האינסטגרם שלנו

בשלב זה לא ברור האם הנציג האיטלקי ייבחר כמידי שנה בעזרת תחרות הסן רמו, או שב- RAI מתכוונים לפנות לנציג האיטלקי לאירוויזיון 2020 – דיודאטו (Diodato), שלא זכה להופיע על הבמה הגדולה בעולם.

סן רמו 2021

פסטיבל סן רמו, אשר משמש לרוב כקדם האירוויזיון האיטלקי, צפוי להתקיים השנה בין התאריכים 2 ל- 6 במרץ. תאריכים אלה שוברים מסורת ארוכת שנים בה נערך הפסטיבל בשבוע הראשון של חודש בפברואר. הדחייה בתאריכים נובעת כמובן מהשפעות מגפת הקורונה באיטליה. על פי חוקי איגוד השידור האירופי ניתן לערוך קדמי אירוויזיון ולבחור שירים לתחרות עד ה- 9 למרץ, אך השירים המתמודדים בסן רמו לרוב ארוכים מ- 3 דקות ולכן רובם לא עומדים בקריטריונים הנדרשים כדי להשתתף בתחרות האירוויזיון.
בדרך הכלל לשיר האיטלקי הנבחר ניתן חודש שלם במהלכו השיר מוקלט מחדש ומקוצר ל- 3 דקות כדי שיתאים לקריטריונים הדרושים באירוויזיון. לעומת זאת, השנה יינתנו לשיר הזוכה שלושה ימים בלבד כדי לקצר את השיר ולהקליטו מחדש – פרק זמן קצר מאוד שעשוי להוות בעיה משמעותית.

לכן, האפשרות הסבירה היא שהשיר האיטלקי ייבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה האיטלקית עוד לפני קיום פסטיבל הסן רמו. אפשרות נוספת אך סבירה פחות, היא דרישה שאורכם של השירים המתמודדים בסן רמו יהיו עד 3 דקות.
בחירה פנימית?

במידה ויוחלט ב- RAI לבחור את הנציג האיטלקי לאירוויזיון בבחירה פנימית, סביר שיפנו אל הזוכה האחרון בסן רמו שאמור היה לייצג את איטליה באירוויזיון 2020 – דיודאטו (Diodato) עם השיר " Fai Rumore". השיר האיטלקי דורג במקום ה- 7 בטבלאות ההימורים, ימים לפני שהוחלט על ביטול התחרות.

הפעם האחרונה בה נבחרו נציגי איטליה בבחירה פנימית הייתה בשנת 2014, אז נבחרה הזמרת אמה מרונה (Emma Marrone) לייצג את איטליה עם השיר "La mia città" אשר הגיע רק למקום ה- 21 בגמר הגדול.
זו תהיה ההשתתפות ה- 46 של איטליה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1964 ובשנת 1990.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!