רשת הטלוויזיה של רוסיה, Channel 1, אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2021 שיתקיים בחודש מאי ברוטרדם. סביר כי נציגי רוסיה ייבחרו שוב בבחירה פנימית. סיכוי גבוה לבחירתם של Little Big לתחרות הבאה.

[addtoany]

רוסיה מאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2021 לאחר שהוחלט כי רשת הטלוויזיה שתשלח את נציג רוסיה לאירוויזיון הבא תהיה שוב Channel 1. האם להקת Little Big תייצג שוב את רוסיה?

שתי רשתות טלוויזיה רוסיות חברות באיגוד השידור האירופי, Channel 1 ו- VGTRK, כאשר כל אחת מרשתות הטלוויזיה שולחת נציג לאירוויזיון לסירוגין. בשנה שעברה, לקראת אירוויזיון 2020, רשת Channel 1 בחרה בבחירה פנימית את להקת Little Big. עם ביטול התחרות עלתה השאלה מי מרשתות הטלוויזיה ישלח נציג לאירוויזיון הבא: האם זו תהיה Channel 1 משום שהשתתפותה בוטלה או שמא VGTRK משום שתורה להתמודד בתחרות האירוויזיון. לאחר מגעים בין שתי רשתות הטלוויזיה הוחלט ש- Channel 1 תהיה אחראית על שליחת השיר והנציג הרוסי לאירוויזיון גם השנה.סביר להניח שהנציג הרוסי ייבחר בבחירה פנימית כמידי שנה. הפעם האחרונה שנערך ברוסיה קדם אירוויזיון טלוויזיוני הייתה בשנת 2012 וסביר כי אין בכוונתה של רשת הטלוויזיה הרוסית לשוב לערוך השנה קדם אירוויזיון. גם סיכויה של להקת Little Big להיבחר שוב כנציגי רוסיה דיי גבוהים בעיקר משום שרשת הטלוויזיה שבחרה בהם בשנה שעברה אחראית גם על בחירתם של נציגי רוסיה לאירוויזיון הבא.
Little Big לאירוויזיון 2021?

בחודש אפריל התראיינה הלהקה ואמרה: "שום דבר לא ברור בינתיים. Channel 1 היו אחראים על השיר לאירוויזיון השנה, אך בשנה הבאה רשת הטלוויזיה VGTRK אמורים להיות אחראים. כך שלא ברור האם אנחנו או מישהו אחר ייסע ואם לא ניסע זה יהיה רק מהסיבה הזאת. עשינו מאמצים כדי לכבד את רוסיה ברוטרדם". עוד הוסיפה הלהקה שתשמח לייצג את רוסיה גם באירוויזיון 2021.

להקת Little Big נבחרה לייצג את רוסיה עם השיר "Uno" שדורג במקום ה- 5 בטבלאות ההימורים לשנת 2020 רגע לפני ביטול התחרות. רבים הימרו שהשיר הזה עשוי להפתיע ואף לזכות בתחרות. השיר "Uno" הפך בחודש יולי לשיר האירוויזיון הנצפה ביותר ביוטיוב לאחר שעקף את "Toy" הישראלי.זו תהיה ההשתתפות ה- 23 של רוסיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2008 עם השיר "Believe" בביצוע של דימה בילאן (Dima Bilan).

[addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!