אוקו סוביסטה, נציג אסטוניה לאירוויזיון 2020, החל לעבוד על השיר עמו יתמודד בקדם האירוויזיון האסטוני לאחר שמקומו באחד מחצאי הגמר הובטח.


אוקו סוביסטה (Uku Suviste), נציג אסטוניה לאירוויזיון 2020, הוא אחד המתמודדים שמקומו הובטח בשלב חצאי הגמר של קדם האירוויזיון האסטוני לשנת 2021. בימים אלה הוא עובד קשה על כתיבת שיר חדש עמו ינסה לייצג את ארצו באירוויזיון 2021.אמש שיתף איליאס קוקוטוס (Ilias Kokotos), המנהל הקריאטיבי היווני, צילומי אינסטגרם של הזמר האסטוני בשיתוף פעולה (בעזרת זום) עם המלחין היווני הנודע דימיטריס קונטופולוס (Dimitris Kontopoulos). קוקוטוס תייג גם את התמלילנית שרון וון (Sharon Vaughn) ואת הזמר והיוצר פיליפ קירקורוב (Philipp Kirkorov). השלושה יצרו בעבר שירים רבים שהתמודדו בתחרות האירוויזיון ואף היו מעורבים ביצירת השיר הנבחר לאירוויזיון 2020 – "What Love Is".אוקו סוביסטה בגמר האסטוני 2021

כזכור, הפקת הקדם אירוויזיון האסטוני העניקה לאוקו מקום אוטומטי באחד מחצאי הגמר השנה. זאת משום שהוא זכה בשנת 2020, אך החמיץ את האירוויזיון בגלל מגפת הקורונה.

במהלך הקיץ, סיפר סוביסטה על כך שהעובדה שיש לו מקום מובטח בתחרות האסטונית לשנת 2021, שינתה את סגנון כתיבת השירים שלו. לדבריו העובדה שהוא לא צריך לעבור את סבב הבחירה המקדים פירושה שהשיר שלו לא יצטרך למשוך את תשומת ליבם של ועדת השופטים. זה יכול לסלול את הדרך ליותר התנסויות ומבנה פוטנציאלי של שיר באופן איטי יותר.Eesti Laul 2021 – הקדם אירוויזיון של אסטוניה

המופע האסטוני יהיה זהה לפורמט בתחרויות שנערכו בשנים קודמות. שני חצאי הגמר יערכו ב- 18 וב- 20 בפברואר בהם יתמודדו 24 שירים, מתוכם 12 שירים יעלו לגמר הגדול שיערך ב- 6 במרץ. הגשת שירים לוועדת השופטים כבר נפתחה בתחילת החודש ותיסגר ב- 6 בנובמבר. כל זמר יכול להגיש עד חמישה שירים. יוצרים זרים מוזמנים להתחרות כל עוד הם משתפים פעולה עם זמר או כותב אסטוני מקומי.

המתמודדים צפויים להגיש לא רק את השיר שלהם אלא גם רעיונות לצורה שבה תראה ההופעה שלהם. השדרנית מעוניינת ש"אומנים ישתפו בחזון שלהם את מופע הבמה האפשרי עם רעיון מרכזי, אביזרים וצבעים אפשריים." עושה רושם שאוקו ישתף פעולה עם הבמאי היווני פוקאס אוונגלינוס (Fokas Evangelinos) במידה והוא יבחר להתחרות באירוויזיון.

זו תהיה ההשתתפות ה- 26 של אסטוניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2001 בזכות השיר "Everybody" בביצוע של Tanel Padar, Dave Benton & 2XL.


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!