רשת הטלוויזיה של אלבניה, RTSH, אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2021 שיתקיים בחודש מאי ברוטרדם. נציגי אלבניה לתחרות ייבחרו במסגרת פסטיבל Festivali i këngës ה- 59 שמשמש קדם אירוויזיון האלבני ב- 17 השנים האחרונות.

[fblike][addtoany]

אלבניה מצטרפת לרשימת המדינות אשר הביעו עיניין באירוויזיון 2021. רשת הטלוויזיה האלבנית, RTSH, הודיעה כי מדינת הבלקן המוסלמית צפויה לבחור את נציגיה לתחרות בעזרת הקדם אירוויזיון המסורתי – Festivali i këngës, כך אישר ראש המשלחת האלבנית לאירוויזיון, קלארט דוראיי (Kleart Duraj).
כתוצאה מכך, ארילנה ארה (Arilena Ara), שנבחרה לייצג את אלבניה באירוויזיון 2020 עם השיר "Fall From the Sky", תיאלץ שוב להתמודד בפסטיבל האלבני עם שיר חדש.
ההכנות כבר החלו

רשת הטלוויזיה האלבנית כבר החלה בקבלת שירים עבור Festivali i këngës כבר ב- 15 באוגוסט. יוצרים וזמרים מוזמנים להעביר את שיריהם לרשת הטלוויזיה בעזרת האימייל [email protected] עד ה- 2 באוקטובר 2020. הפסטיבל צפוי להתקיים בחודש בשבוע האחרון של חודש דצמבר.
זו תהיה ההשתתפות ה- 17 של אלבניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום החמישי בשנת 2012 עם השיר "Suus" בביצוע של רונה נישליו (Rona Nishliu).

[fblike][addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!