איגוד השידור האירופי הציג ארבע אפשרויות שונות לקיום תחרות אירוויזיון 2021. ההולנדים מתכוננים לאירוויזיון במתכונת הרגילה והמוכרת אך גם לאירוויזיון ללא קהל כאשר המשלחות נשארות בארצן ולא מגיעות לרוטרדם. האפשרות תבחר בהתאם למגבלות בתחילת 2021.


בחודשים האחרונים מתעקשים בהפקת אירוויזיון 2021 על כך שתחרות האירוויזיון תתקיים הפעם ב- 18, 20 ו- 22 במאי והתחרות לא תבוטל. ולכן, היום נערכה ברוטרדם מסיבת עיתונאים בו הציגו מארגני התחרות את האפשרויות השונות אשר עתידות להתרחש בעוד שמונה חודשים בדיוק בצל המשך התפשטות מגפת הקורונה.

ארבע אפשרויות הוצגו, כאשר כל אפשרות תואמת להגבלות השונות אשר עשויות להינתן בהולנד ובאירופה לקראת חודש מאי. הפעם באיגוד השידור האירופי החליטו לקחת בחשבון כל מצב אפשרי כדי שהתחרות תצא לפועל בכל מחיר.
אפשרות ראשונה: אירוויזיון במתכונת רגילה

האפשרות הראשונה מציגה את האירוויזיון במתכונת שאנו מכירים ואוהבים. התחרות תתרחש ב- Rotterdam Ahoy ותכלול את שלושת חצאי הגמר והחזרות הנלוות במתכונת הרגילה. באולם ישבו אוהדים וחברי משלחות שיגיעו לרוטרדם מכל רחבי אירופה כדי לצפות במופע. כל הפעילויות הקשורות לתחרות כמו ה- Eurovillage וה- Euroclub יתקיימו כסדרם.
באיגוד השידור האירופי מדגישים כי "קיום אפשרות זו תלויה בעיקר במציאת חיסון לנגיף הקורונה ונתינתו לשוהים ברוטרדם".
אפשרות שניה: אירוויזיון עם ריחוק חברתי

תחת אפשרות זו יתקיימו כל שלושת חצאי הגמר והחזרות אך תחת מגבלה של ריחוק חברתי. כלומר, הצופים בקהל יאלצו לשבת/לעמוד במקומות מסומנים במרחק של 1.5 מטר זה מזה לאורך כל המופע.
ב- EBU מודעים לכך שאפשרות זו תדרוש סידור מחדש של צורת ההושבה באולם ולכן כמות הקהל באולם תפחת בצורה משמעותית. כזכור, הכרטיסים הרבים שנמכרו עבור אירוויזיון 2020 תקפים גם לאירוויזיון הבא, ולכן במידה ואפשרות זו תצא לפועל, מתכוונים ב- EBU לערוך הגרלה בין האוהדים הרבים שכבר רכשו כרטיס לתחרות. אלה שלא יזכה להגיע לרוטרדם השנה יקבלו החזר כספי מלא.
בנוסף, אפשרות זו תקטין גם את גודלן של המשלחות וכמובן את כמות אמצעי התקשורת שיוכלו להגיע לסקר את האירוע. פעילויות הקשורות בתחרות כמו ה- Eurovillge וה- Euroclub יצומצו משמעותית.
נדגיש כי אפשרות זו תואמת את ההגבלות הקיימות של ממשלת הולנד נכון לרגע זה בכל הקשור להופעות חיות.

אפשרות שלישית: אירוויזיון תחת מגבלות תנועה

האפשרות השלישית לוקחת בחשבון מצב בו משלחות מסויימות עשויות להיות תחת מגבלות או הסגר ולכן לא תוכלנה להגיע לרוטרדם.
תחרות האירוויזיון תצא לפועל מרוטרדם שבהולנד, תחת מגבלת ריחוק חברתי ומרחק בקהל של 1.5 מטר, כפי שהוצג באפשרות השניה. יחד עם זאת, במידה ומשלחות מסויימות לא תוכלנה להגיע לרוטרדם, תינתן האפשרות להתמודד בתחרות כאשר המשלחת תוכל לבצע את השיר, בהקלטה מראש, מתוך המדינה של המשלחת. יתר המופע יתקיים ברוטרדם בשידור חי.
אפשרות רביעית: אירוויזיון תחת סגר

מדובר באפשרות הבעייתית ביותר עבור הפקת האירוויזיון ואיגוד השידור האירופי. במידה והולנד תכנס שוב להסגר בתקופת האירוויזיון, התחרות תתקיים ללא קהל וללא פעילויות ברוטרדם.
כל נציגי המדינות המתמודדות ישארו בביתם כאשר הנציגים יאלצו לשלוח הופעה חיה מוקלטת של שירן אשר תוצג בתחרות. חלקי ההנחייה יתקיימו ב- Rotterdam Ahoy – אך ללא קהל.
אפשרות זו זהה למגבלות בהן תתקיים השנה תחרות אירוויזיון הילדים (Junior Eurovision) בפולין.

מתי יוחלט לגבי האפשרות הנבחרת?

איגוד השידור הודיע כי "החלטה לגבי האפשרות הנבחרת תתבצע בהתאם למצב בחודשיה הראשונים של שנת 2021". רשתות הטלוויזיה בהולנד – NPO, NOS, ו- AVROTROS נחושות לקיים את האירוע בכל מצב.

ההכנות נמשכות…

מנחים – בהולנד אישרו כי אדסיליה רומבליי (Edsilia Rombley), שאנטל יאנזן (Chantal Janzen) ויאן סמית (Jan Smit) יישארו גם השנה מנחי התחרות. גם ניקי טוטוריאלס תישאר בתפקידה ותשמש כ"מנחת רשת".
גלויות – הגלויות אשר מוקרנות רגע לפני השירים יצולמו מחדש. ההולנדים מחפשים בימים אלה קונספט חדש לגלויות שייחשף בעתיד הקרוב.
הבמה – עיצוב הבמה של אירוויזיון 2020 לא ישתנה, העיצוב של פלוריאן וידר שתוכנן לתחרות הקודמת ישרת את ההולנדים גם השנה מאחר והבמה כבר נבנתה.
סלוגן – הסלוגן יישאר "Open Up" ("הפתח"), למרות שהסלוגן נבחר עבור אירוויזיון 2020, הוחלט כי הסלוגן ישאר זהה כאשר הוא ייקבל הפעם משמעות נוספת של פתיחה מחדש לאחר שנה של הפסקה בה האירוויזיון לראשונה לא התקיים.
לוגו – הפקת האירוויזיון הודיע שהלוגו יזכה לשינוי קטן לקראת אירוויזיון 2021. לא נמסרו לגבי השינוי פרטים נוספים אך נזכיר כי הלוגו של אירוויזיון 2020 עוצב בהתאם לצבעי הדגלים של 41 המדינות המשתתפות בתחרות על פי סדר הצטרפותן לאירוויזיון. האם הולנד מתכננים להפתיע עם מדינה חדשה בתחרות האירוויזיון?
אירוויזיון 2021 – תאריך

איגוד השידור האירופי הכריז כבר בחודש יוני על תאריכי התחרות הבאה: חצי הגמר הראשון יתקיים ב- 18 במאי, חצי הגמר השני יתקיים ב- 20 במאי והגמר הגדול יתקיים ב- 22 במאי. כל האירועים יתקיימו ב- Ahoy Arena שבעיר רוטרדם.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!