יוליה אלפרידה (Julia Alfrida) היא המתמודדת הראשונה שהשתתפותה במלודיפסטיבלן 2021 אושרה. הזמרת תתמודד מול 27 מתמודדים נוספים בקדם האירוויזיון השוודי.


הזמרת יוליה אלפרידה (Julia Alfrida) נבחרה להתמודד בקדם האירוויזיון השוודי, Melodifestivalen 2021, על ידי צוות שופטים מיוחד. הזמרת הייתה אחת משמונה מתמודדים אשר התמודדו בגמר תחרות P4 Nästa אשר מיועדת עבור זמרים אלמוניים בשוודיה. אלפרידה התמודדה עם השיר "Dark Doom", אך למרות שלא זכתה במקום הראשון נבחרה כזמרת המתאימה להתמודד בקדם האירוויזיון השוודי.
במקום הראשון בתחרות זכו הילדה ואריק (Hilde & Erik) שביצעו את השיר "Som det är".

יוליה אלפרידה תיאלץ לחפש שיר חדש עבור תחרות המלודיפסטיבלן מאחר והשיר עימו השתתפה בתחרות, "Dark Doom", נחשף לפני ה- 1 בספטמבר – על פי חוקי תחרות האירוויזיון, כל שיר שנחשף לפני מועד זה אינו יכול להתמודד בתחרות האירוויזיון.
מתמודדי P4 Nästa במלודיפסטיבלן – היסטוריה

מאז 2013 משריינת הפקת המלודיפסטיבלן מקום אחד עבור מתמודד אלמוני מתוך תחרות P4 Nästa. מאז ועד היום, אף מתמודד מתוך ה- P4 Nästa לא הצליח לעלות לשלב גלגל ההצלה או של הגמר. המקום הגבוה ביותר אליו הצליחו המתמודדים האלמוניים להגיע הוא המקום ה- 5 בחצאי הגמר.

28 מתמודדים יתמודדו בתחרות המלודיפסטיבלן 2021. 14 מתוכם ייבחרו על ידי שופטים כחלק מהליך הבחירה שפתוח לכולם ו- 14 שירים נוספים ייבחרו על ידי רשת הטלוויזיה השוודית מתוך רשימה של יוצרים וזמרים שהוזמנו להגיש שיר לוועדה. יוצרי השירים חייבים להיות בעלי אזרחות שוודית אך יוצרים זרים יוכלו לשתף פעולה עם יוצרים שוודים ולהגיש את שירם לתחרות. רשימת המתמודדים צפויה להחשף בחודשי אוקטובר-נובמבר.

 

זו תהיה ההשתתפות ה- 60 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).

.


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!