נטע ברזילי ושרית חדד בשיתוף פעולה נדיר! שתיהן השתתפו בתחרות האירוויזיון, ובמקרה או שלא, בחרו לחדש את השיר "בלב אחד (סלאם עליכום)" שהתמודד בקדם אירוויזיון 1978.

שתי זמרות אייקוניות בחרו לשתף פעולה וליצור יחדיו גרסה מחדשת לשיר בלתי נשכח. מדובר בנטע ברזילי, זוכת אירוויזיון 2018, ובזמרת שרית חדד, אחת הזמרת הגדולות שידעה ישראל וכמובן – נציגת ישראל באירוויזיון 2002. השתיים חידשו את השיר "בלב אחד (סלאם עליכום)" שהתמודד בקדם אירוויזיון 1978 וכמעט ייצג את ישראל באירוויזיון.

את המילים כתב חיים חפר והלחין דובי זלצר. לגרסה החדשה הוסיפו נטע ברזילי, אורן עמנואל ואבשלום אריאל מילים נוספות. על העיבוד וההפקה המוזיקלית אחרי DJ DEGO או בשמו האמיתי אורן עמנואל.
שיתוף הפעולה בין השתיים הוא חלק מפרוייקט מוסיקלי בשם "צו השעה" של "קרן נכט", שמאגד כ- 700 מאנשי תעשיית המוזיקה בארץ, ובהם 80 אומנים מוכרים, שחידשו 50 קלאסיקום ישראליות בעברית. האלבום הראשון, שיצא במסגרת הפרויקט, נועד לספק פרנסה למאות מאנשי תעשיית המוסיקה שספגו פגישה קשה בתקופת משבר הקורונה.

השיר "בלב אחד (סלאם עליכום)" התמודד פסטיבל הזמר והפזמון 1978, שלמעשה שימש כקדם אירוויזיון ראשון עבור תחרות האירוויזיון. השיר התמודד מול שירים גדולים וידועים כמו "מישהו" של יהודית רביץ, "תן לי כוח" של אריאל זילבר ו"נסיך החולומות" של גלי עטרי. השיר אף הצליח להגיע למקום הראשון בתיקו עם השיר "א-ב-ני-בי" של יזהר כהן ולהקת אלף-בית. לאחר בדיקה מחודשת של הקולות בפסטיבל הוחלט להכתיר למקום הראשון את השיר שקיבל יותר פעמים 12 נקודות, ולכן "אבניבי" נסע להתמודד בתחרות בפריז ואף ניצח בה.
כל השירים שהוזכרו, כולל שירים נוספים של נטע ברזילי ושרית חדד, מתמודדים במצעד הישראלי של שירי האירוויזיון תש"פ. אל תפספסו את ההזדמנות והכנסו להצביע לשירים – ניתן להצביע עד ערב ראש השנה – לחצו כאן להצבעה!
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!