תחרות האירוויזיון מגיעה לאמריקה! ארצות הברית תשיק תחרות שירים חדשה בין 50 מדינותיה שתבוסס על הפורמט המצליח של האירוויזיון. התחרות צפויה להתקיים לקראת סיום שנת 2021.

[fblike][addtoany]

ארצות הברית, בירת התרבות המודרנית, עומדת להשיק תחרות חדשה שתמצא את השיר האמריקאי הטוב ביותרבתקופת החגים האמריקאית בסיום שנת 2021, יוכל האזרח האמריקאי לפתוח את הטלוויזיה ולצפות בשידור חי בתחרות השירים האמריקאית – ה- American Song Contest, תחרות שירי פופ בין 50 מדינות ארצות הברית שמבוססת על האירוויזיון. כך הודיע איגוד השידור האירופי.
אז איך זה הולך לקרות? כל מדינה מתוך 50 המדינות המרכיבות את ארצות הברית תבחר את הנציג או הנציגים (עד שישה משתתפים). תחילה, יתמודדו הנציגים בסבבי ״ראש בראש״ משם יעפילו לשלב חצי גמר ולבסוף, גמר אליו יעפילו מספר מצומצם של מדינות. השיר צריך להיות שיר מקורי ויכול להגיע מכל ז׳אנר שהוא

על ההפקה אחראי לא אחר מאשר המפיק השוודי כריסטר ביורקמן, שהיה שותף בהפקות אירוויזיון רבות כולל זו שנערכה בישראל. המפיק בפועל של האירוע הטלוויזיוני יהיה בן סילברמן, שבין היתר אחראי על קומדיות אמריקאיות מצליחות כמו "המשרד", "בטי המכוערת" ו"ג׳יין הבתולה".
האם זה הולך לעבוד? כמובן שאין לדעת, הפרטים נשמעים מעניינים ונראה שעוסקים בדבר הם אנשים מקצועיים ומובילים בתעשיית הבידור האמריקנית. אבל הקסם האמיתי של האירוויזיון היא האחדות, דבר שקצת פחות יתבלט כאשר מדובר במדינות ארה״ב שגם ככה מאוחדות על אף השוני התרבותי המינורי שבינהן

אז אולי האירופאים פחות יתחברו, אבל בשביל האמריקאים זה יכול להיות משדר מסורתי מעולה שיאחד בין המדינות השונות ויאפשר למוסיקה לעשות את הקסם שרק היא יכולה לעשות.
תחרות השירים האירופית זוכה לסיקור חיובי בארצות הברית בשנים האחרונות. מלבד הסרט החדש של ויל פארל ורייצ'ל מקאדמס, "תחרות הזמר של האירוויזיון: סיפורה של Fire Saga", רשת הסטרימינג גם שידרה בארצות הברית את תחרות האירוויזיון ב- 2019 שהתקיימה בתל אביב, ובנוסף, הופיעו באירוויזיון בשנים האחרונות זמרים אמריקאים ידועים כמו מדונה וג'סטין טימברלייק.

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!