פרטים חדשים על קדם האירוויזיון הצרפתי אשר בעזרתו תבחר צרפת את נציגיה לאירוויזיון 2021. התחרות תקרא "Eurovision France, c'est vous qui décidez".

[fblike]

אחרי שבשנה האחרונה נבחר נציג צרפת, טום לב (Tom Leeb) והשיר "Mon Alliée (The Best In Me)", בבחירה ישירה על ידי רשת הטלוויזיה הצרפתית – השנה צרפת תבחר את שירה ונציגיה לאירוויזיון 2021 בעזרת קדם אירוויזיון שייקרא "Eurovision France, c'est vous qui décidez", ובעברית: "צרפת באירוויזיון: אתה הוא זה שבוחר".
בצרפת מתכוננים לאירוויזיון

ראש מחלקת הבידור ברשת הטלוויזיה הצרפתית, אלכסנדרה רדה-עמיאל (Alexandra Redde-Amiel), חשפה פרטים חדשים לגבי הקדם הקרוב בראיון ל- ozap.com: מדובר על ערב גדול אשר יופק על ידי הטלוויזיה הצרפתית, והדגש בו יושם על האירוויזיון עצמו, הקדם יצולם באולם גדול של אחת הערים הצרפתיות, וינחה אותו מנחה הטלוויזיה והרדיו המנוסה סטפן ברן (Stéphane Bern). האירוויזיון לא זר לברן כיוון שהוא משמש כפרשן האירוויזיון לטלוויזיה הצרפתית מאז 2015, ושל אירוויזיון הילדים מ- 2018.
לגבי החזרה לפורמט הקדם, אלכסנדרה מסבירה: "האירוויזיון הוא אחד המותגים החזקים של רשת הטלוויזיה הצרפתית. השנה בחרנו בחירה פנימית בטום לב והאירוויזיון בוטל. אנחנו לא יכולים להרשות שהציבור לא ייקח חלק בחווית האירוויזיון שנה שנייה ברציפות. שוחחנו עם טום והחלטנו לתת לציבור להיות שותף בבחירה דרך הקדם הנ"ל".

כזכור, טום לב נבחר לייצג את צרפת באירוויזיון 2020 בבחירה פנימית אך בסופו של דבר לא זכה להופיע על בימת האירוויזיון בעקבות נגיף הקורונה. לב הודיע בחודש שעבר שלא יוכל להתמודד באירוויזיון 2021 בשל לוח הזמנים עמוס שנקבע עבורו מראש.
בין השנים 2008-2017 בחרה צרפת את נציגיה בבחירה פנימית, כאשר המיקום הממוצע של צרפת בשנים אלה הוא המקום ה- 17. ב- 2018 וב- 2019 ערכה צרפת קדם אירוויזיון ובשנים אלה קיבלה את המקום ה- 13 (Madame Monsieur) ו- 16 (בילאל חסאני). לקראת אירוויזיון 2020 החליטו בצרפת לחזור לשיטת הבחירה הפנימית, כך נבחר הזמר טום לב.

זו תהיה ההשתתפות ה- 64 של צרפת באירוויזיון אשר השתתפה בכל האירוויזיונים מאז 1956, פרט לשנים 1974 ו- 1982. צרפת זכתה 5 פעמים במקום הראשון, אך הזכייה האחרונה של המדינה הייתה בשנת 1977.

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!