רשת הטלוויזיה הסלובנית מכריזה על קדם אירוויזיון בו תבצע הזמרת אנה סוקליץ' (Ana Soklič) מספר שירים. במקביל, איגוד השידור האירופי מביע דאגה לעתידה של רשת הטלוויזיה הסלובנית.

[fblike][addtoany]

רשת הטלוויזיה של סלובניה, RTVSLO, מאשרת שהשיר הסלובני אותו תבצע אנה סוקליץ' (Ana Soklič) באירוויזיון 2021 יבחר במסגרת קדם אירוויזיון, שם היא תבצע מספר שירים.
את השירים ניתן לשלוח החל מהיום ועד ה- 30 בספטמבר. השירים ייבחנו על ידי צוות מומחים שיכיל לפחות שלושה חברים. מספר השירים שיתמודדו באירוע והליך הבחירה של השיר הזוכה יפורסמו בהמשך. השירים המתמודדים יפורסמו עד ה- 31 בדצמבר.

"אני מזמינה את כולכם, באנרגיה יצירתית, לשלוח שירים שיוכלו להתמודד באירוויזיון 2021", אמרה סוקליץ'. בנוסף, נראה שהפעם היא אינה מכוונת לבלדה: "כיצד צריל להשמע השיר שארצה לשיר ב- 2021? אדע זאת כשאשמע אותו. אני לא יכולה לומר כיצד השיר צריך להישמע. אני אוהבת 'גרוב' ו'דרייב' – זה הדבר האמיתי".
האם סלובניה בכלל תתמודד באירוויזיון?

למרות שברשת הטלוויזיה מתכוננים כרגיל לתחרות, איגוד השידור האירופי דווקא מביע את דאגתו לגבי עתידה של רשת הטלוויזיה. "עתיד רשת הטלוויזיה הציבורית בסלובניה מאויימת על ידי הממשלה אשר מציע לקצץ משמעותית את תקציביה. אנו דורשים מהרשויות בסלובניה לאפשר יותר מחמשת הימים אשר הוקצו כדי קיים דיון ציבורי נאות ולהגן על תקציביה של RTVSLO".

הודעה זו מגיעה על רקע חוק התקשורת הציבורית החדש אשר הועלה על ידי ממשלת סלובניה, אשר יקצץ משמעותית את תקציבי רשת הטלוויזיה הציבורית ואף יביא לפיטוריהם של מעל 400 עובדים.

באיגוד השידור האירופי מביעים חשש כבד להמשך פעילותה של רשת הטלוויזיה הסלובנית ולהתחייבויותיה כלפי האיגוד.
אנה סוקליץ' – מי זו?

אנה סוקליץ', בת 36, היא זמרת פופ מסלובניה אשר השתתפה בעבר פעמיים בתחרות הקדם אירוויזיון הסלובני כחלק מהרכב הרוק "Diona Dimm": בשנת 2004 השיר "If You" (מקום 9) וב- 2007 עם השיר "Oče" (מקום 11 בחצי גמר).

סוקליץ' התמודדה בעונה הראשונה של תחרות ה- X Factor בסלובניה בשנת 2012 שם הגיעה עד שלב רבע הגמר. בשנים האחרונות היא כותבת את שיריה עימם נסעה להופיע יחד עם תזמורת סימפונית בדובאיי, נפאל, מונקו. היא התמודדה שלוש פעמיים בפסטיבל Slovenska Popevka, כאש ב- 2019 היא קיבלה שני פרסי שופטים חשובים עבור השיר "Temni Svet".
זו תיהיה ההשתתפות ה- 26 של סלובניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השביעי בשנת 1995 ו- 2001.

 

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!